Prvu utakmicu 14.kola Prve lige Srbije su u Inđiji odigrale ekipe Inđije i Radničkog iz Pirota.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 300. Sudija: Marko Srećković iz Kragujevca, pomoćnici: Miroljub Petković iz Beograda i Svetlana Bilić iz Rume. Četvrti sudija: Nemanja Gajdobranski iz Novog sada. Delegat: Momčilo Marić iz Beograda. Strelac: Nikodijević 4′ – Inđija. Žuti kartoni: Ahčin 45′, Kovačević 72′, Bjeličić 41′ i Vujasin 80′ – Inđija.

Inđija: Šuljagić, Nikolić, Marković Ahčin (Vraštanović 75′), Ilić (Krstanović 83′), Nikodijević, Mlađović, Rogač, Kovačević (K), Bjeličić (Vujasin 61′), Stoiljković.
Trener: Srđan Blagojević

Radnički: Bulajić, Matović, Rnić (Mančić 55′), Mijalković, Ivković, Tolić (Grkajac 86′), Filipović, Dojkić, Dimitrov, Živanović (Spasić 64′), Petrov.
Trener: Goran Lazarević.

Utakmica je odigrana po teškom i nakvašenom terenu, ali su igrači dva tima pokazali da su dobro fizički pripremljeni. Utakmicu gosti bolje otvaraju i već u 3′ Dimitrov je u takozvanoj stoprocentnoj poziciji za gol, ali on šutira kraj gola Šuljagića. Kasnije će se ispostaviti da je ovaj igrač bio i tragičar gostujućeg tima.

Još se publika nije ni smirila od velike prilike za gol gosta, a mreža Bulajića se zatresla. Praktično u nastavku predhodnog događaja, lopta stiže do Stoiljkovića koji majstorski izbacuje loptu u prostor ka Nikodijeviću. Ovaj ima dovoljno vremena i prostora da vidi istrčalog golmana gosta kojeg lobuje za 1: 0. Praktično prvi šut ka golu gosta je i završio u mreži.

U 9′ velika greška štopera domaćina Markovića. Tu priliku koristi Ivković koji kreće sam ka Šuljagiću. I kada se očekivao siguran pogodak gosta, ovaj igrač pravi potez više i lopta mu beži te na kraju ništa od gola za goste. Četiri minuta kasnije nova šansa za goste koji su potpuno preuzeli igru u svoje ruke. Sada je Rnić bio taj koji je šutirao, ali je golman domaćina dobro reagovao. U jeku napada gosta brza akcija domaćina. Bio je to 15.minutt, a strelac gola Nikodijević šutira sa 18 metara, slabo za golmana Bulajića. Tek u 27′ nova prilika i opet za goste. Ivković sjajno ka Dimitrovu, a ovaj sa nekih desetak metara od gola domaćina šutira preko gola domaćina. Tu je sigurno ovaj igrač načinio i potez više pa je i epilog po njegov tim bio loš. Prvi deo igre se zaključuje praktično u 40′. Slobodan udarac izvodi Živanović. Lopta pada na glavu Dojkića koji je najviši u skoku, ali je vrlo neprecizan. Njegov šut odlazi van okvira domaćeg gola.

U drugom poluvremenu bez pravog događaja sve do navršenog sata igre. Opet je to bio prekid igre. Korner za Inđiju, lopta pada na glavu Nikolića, koji šutira kraj gola gosta. U 63′ minutu dobar prodor Stoiljkovića, njegov centaršut sa leve strane niko nije ispratio iako je lopta prolazila kroz peterac Bulajića. Dimitrov je opet u prilici u 66′. Sjajno je ovog igrača uposlio Ivković, Dimitrov praktično neometen šutira iz kaznenog prostora, ali Šuljagić čuva svoju mrežu. Mlađović je posle kornera bio u prilici da ugrozi gostujuću mrežu. Ipak njegov šut glavom odlazi preko gola. Najlepše akcije domaćina su se desile u samo jednom minutu, 73′. Tek u igru ušli Vujasin je pokazao svoju lucidnost. Prvo je sjajno zaobišao gostujuću odbranu, uposlio je Nikodijevića, a ovaj sa nekih 12.metara maši celu loptu. Praktično u nastavku akcije, ponovo Vujasin pravi pometnju u gostujućem timu. Međutim ni ovog puta domaći igrači nisu ispratili tu njegovu akciju na pravi način. U nastavku još pokušaji Tolića iz slobodnog udarca u 77′, pa Stoiljkovića minut kasnije. Bez prave opasnosti za golmane dva tima.

I onda presudan momenat na meču. Bio je to nesmotren start Vujasina rukom na loptu u svom kaznenom prostoru. Za sudiju nema dileme, pokazuje na belu tačku. Penal čist kao suza za gosta. Stvar u svoje ruke ili bolje reći noge uzima Dimitrov. Bio je to 81′. Dimitrov vara Šuljagića koji se baca u suprotnu stranu svog gola. Lopta liže stativu i Dimitrov je konačno tragičar utakmice.

Pritisak gosta tu kao da postaje sve jači. Ponovo je bio Dimitrov u prilici u 86′, ali je izblokiran u otsudnom momentu. Spasić koji je ušao u igru je imao svoju šansu u 90′. Dobar prodor se završio sa lošim šutem iz kaznenog prostora kraj gola Šuljagića. I na kraju umalo 2: 0. Brza kontra domaćina. Lopta stiže do Krstanovića koji malo petlja, a potom šutira preko gola.

Fudbal je čudna igra, a Piroćancima slaba uteha za najbolju igru gostiju ove jeseni u Inđiji. Ono najvažnije po domaćina prigrlili su 21.bod.