Stadion Proleter Novi Sad

Srpski fudbalski prvoligaši su odigrali utakmice 18.kola u danas vanrednoj takmičarskoj sredi. Dobanovci su bili domaćini „Sremskom derbiju“ koji je rešen u rezultatskom pogledu u poslednjem minutu. Budućnost je golom Slobodana Lučića savladala tim Inđije. Inđija je od 34.minuta igrala sa igračem manje jer je isključen golman gosta Miloje Preković.

Prvo veliko iznenađenje dana se dogodilo u Gornjem milanovcu. Tamo je Metalac bio domaćin zemunskom Teleoptiku. Gost koji je bio u zoni za ispadanje do danas je uspeo da savlada, opet do danas drugoplasirani tim sa rezultatom, 2: 3.

Drugo iznenađenje dana je viđeno u Bačkoj topoli. TSC je ugostio, ali u pravom smislu reči beogradski Sinđelić. Derbi kola su Beograđani dobili sa rezultatom, 1: 2.

Kao gosti su slavili i igrači Novog pazara. U duelu donedavnih superligaša, Jagodine i Novog pazara jedan gol je bio dovoljan za slavlje gostiju. 0: 1.

Na susretima koji su odigrani u Bežaniji i Čelarevu nije viđen ni jedan gol. U derbiju začelja su igrali Bežanija i Temnić 1924, te ČSK Pivara – Radnički 1923 iz Kragujevca.

Lider na tabeli, Dinamo je u Vranju nastavio svoju seriju dobrih rezultata. Vranjanci su savladali Slobodu iz Užica sa 1: 0.

Treća pobeda dana za domaćina je ostvarena u Novom sadu. Na „Slanoj bari“, Proleter je pregazio pirotski Radnički sa rezultatom, 5: 1. Proleter je posle ove pobede na mestu koje vodi u srpsku fudbalsku elitu.