Stadion Sloga Erdevik

Erdevik, Stadion Sloge; Gledalaca 150; Sudija: Menićanin (Vrdnik); Strelci: Lovrić za Slogu a Radovanović, Milošević, Bogdanovski i Simić za Bežaniju. Sloga: Petrović, Šarić, Đurkić, Halilović, Doknić, Matić, Považan B., Bajunović, Mikić, Simeunović, Rosić. Igrali su još: Ilić, Drobac, Nedimović, Bojanić, Lovrić, Grković,, Ristić, Kovačević, Považan D.

Bežanija
: Krunić, Milovanović, Stojanović, Kolonija, Filipović, Nedeljković, Desančić, Radovanović, Radočaj, Jeremić, Milošević. Igrali su još: Bašanović, Bojić, Simić, Romanić, Bogdanovski, Pavlović.

Nakon svega 2-3 radna dana, Erdevičani su odigrali prvu kontrolnu utakmicu u kojoj ih je savladao rastrčaniji rival. Jasno se videlo da je renomirani gost u poodmakloj fazi priprema i da mu takmičarska forma nije daleko. Sa druge strane, domaći su imali nameru da provere pojačanja kao i sposobnost igrača da odgovore izazovima igranja na nekim drugim pozicijama. Takođe, nisu nastupila 3-4 vrlo bitna igrača za Slogu. Pre svih, Džibrić i Vuković.

Bežanija je vrlo brzo povela. Domaći su u 4. minutu izgubili loptu na sredini terena, sevnula je brza polukontra i vrlo dobri Petrović je bio savladan iz neposredne blizine. Na drugi pogodak se čekalo do polovine prvog poluvremena. Grešku veznog reda Erdevičana i idealnu loptu iskoristio je Milošević. Petrović je istrčavanjem pokušao da skrati ugao ali ga je Milošević odmerenim udracem lobovao.

U drugom poluvremenu Erdevičani su zaigrali sa ekipom koja je više ličila na takmičarsku. Par lepih lažnjaka Kovačevića, angažovanost Rosića u oba smera, borbenost Lovrića,… Međutim, rezultat je rastao u korist gostiju. Prvo je Bogdanovski iz polukontre povećao na 3:0 a ubrzo je Simić, iz brze akcije, postigao 4. pogodak. U tom periodu vredna pomena je bravurozna intervencija Petrovića koji je zaustavio pokuša igrača Bežanije iz slobodnog udraca.

U poslednjih 15. minuta Erdevičani su imali inicijativu koju su krunisali pogotkom. Nakon slobodnog udarca Bojanića, Lovrić se obreo sam na drugoj stativi i glavom je loptu poslao u nebranjeni deo mreže.

U svakom slučaju, utakmica kojom mogu biti zadovoljni i treneri i gledaoci i, što je najvažnije za ovaj deo priprema, bez grubih startova i povreda.