Zvijezda 09 - Inđija 3: 3 (1: 2), foto: Sportin

Etno selo Stanišić u Republici Srpskoj je bilo domaćin trening utakmici člana BH Telekom Premijer lige i srpskog prvoligaša.

Teren sa veštačkom travom, jak vetar i susnežica su dobrim ometali igrače Zvijezde 09 iz Bijeljine i Inđije. Ipak to nije smetalo i da se strelci iskažu na ovom meču jer je viđeno šest golova. Sama igra je bila vrlo dobra, a ova utakmica je domaćinu poslužila kao „generalka“ pred start drugog dela sezone u vikendu pred nama.

Domaćin je poveo u 25.minutu. Akcija igrača Zvijezde je išla po desnoj strani napada, lopta je upućena u kazneni prostor gosta i pada između Bjeličića i Veličkovića. Domaći napadač je imao dovoljno vremena da se namesti i smesti loptu iza leđa Prekovića, 1: 0.

Inđija poravnava  u 32.minutu. Posle kornera visoki Bađi Badara se najbolje snašao i poravnao je rezultat, 1: 1.

Već u 37.minutu novi gol i po drugi put u mreži domaćina. Sjajno su kombinovali Badara i Banjac. Ovaj drugi se ponovo upisuje u strelce i nagoveštava velike mogućnosti pošto je jesenas bio u senci tada prvog strelca kluba Lukića.

Rezultatom, 1: 2 se i otišlo na odmor.

U razmaku od samo 15.minuta u drugom delu meča rezultatski preokret. Prvo je domaćin poravnao na 2: 2 u 55.minutu. Bila je to tečna akcija Zvijezde po levoj strani napada. Loptra je ubačena u kazneni prostor gosta, usledila je povratna ka strelcu koji nije imao težak posao da sa devet metara od gola Stanivukovića postigne gol.

Treći gol domaćin postiže u 70.minutu. Bio je to šut igrača domaćina sa ivice kaznenog prostora, ona na putu kači nekog od igrača, menja pravac i vara golmana gosta, 3: 2.

Tu goleada nije stala jer je već u 80.minutu bilo 3: 3. Novajlija u zeleno belom dresu Damnjanović postiže svoj prvenac u zeleno belom dresu. Ovom igraču kao da posebno prija Srem, kao područje jer je sjajne partije pružao svojevremeno za Big Bull iz Bačinaca i Donji Srem iz Pećinaca. Nažalost dva kluba koji praktično više nepostoje na fudbalskoj mapi Srbije.

Inđija: Preković, Anđelković, Bjeličić, Veličković, Ilić, Janjić, Dimitrov, Banjac, Dimitrijević, Bastajić, Bađi.
Igrali su još: Stanivuković, Izberović, Kočović, Višnjić, Zerafa, Maksimović, Vraštanović, Andrejić, Damnjanović.