Finale lige Vojvodine 2019., foto: Dragan Alimpijević

Liga Vojvodine za kadete i mlađe juniore u sezoni 2018. – 2019. okončana je finalom koje je održano u Novom Sadu.

Pravo učešća na finalu steklo je po 10 najboljih pojedinaca u disciplinama puškom i pištoljem a među njima, našlo se i 6 takmičara Mladosti iz Inđije: kadeti Bojić Strahinja, Mihajlović Veljko i Lukač Jovan, kadetkinja Džonić Lana, mlađi junior Gaćeša Dimitrije i mlađa juniorka Brdar Aleksandra. Trebalo bi napomenuti da su se kadeti Mihajlović Veljko i Vojić Strahinja u finale plasirali i u konkurenciji mlađih juniora a to je pošlo za rukom i kadetkinji Džonić Lani u konkurenciji mlađih juniorki.

Postignutim rezultatima u klubu nisu preterano zadovoljni jer je takmičarska forma učesnika finala na treninzima bila znatno bolja, ali plasmani naših takmičara su bili sasvim solidni:Mihajlović Veljko je osvojio srebrnu medalju ukonkurenciji kadeta, Gaćeša Dimitrije u konkurenciji mlađih juniora je takođe bio drugi dok je Džonić Lana uspela da osvoji bronzanu medalju u konkurenciji kadetkinja. Nadomak medalje bio je Bojić Strahinja koji je u konkurenciji mlađih juniora osvojio 4. mesto a polako izlazi iz krize u koju je zapao nakon odličnih rezultata u prethodnoj sezoni. Da podsetimo, Bojić je najbolji pionir Srbije, i najbolji pionir, kadet i mlađi junior Vojvodine za 2018. godinu.

Pred kadetima i mlađim juniorima su najvažnija takmičenja sezone: finale Кupa Srbije i prvenstvo Vojvodine i Srbije.Ista takmičenja očekuju i pionire.
Prvo naredno takmičenje je finale Кupa Srbije za pionire, kadete i mlađe juniore, koje se održava u Pančevu 30. 03. 2019. a pravo učešća su ostvarili: pionirke DŽnić Lana i Bošnjaković Tijana, kadeti Bojić Strahinja i Mihajlović Veljko i mlađi junior Gaćeša Dimitrije.