Napredak - Donji Petrovci, foto: Živko Radivojević

POPINCI. Igralište Napretka. Gledalaca: 150. Sudija: Saša Dujić (Aremska Mitrovica) 7. Strelci: Pazarski u 31. i Ivković u 74. minutu. Žuti kartoni: Nikolić (Napredak), Šaša i Oljača (Donji Petrovci).

NAPREDAK: Nikolić 7,5, M.S. Jovanović 7, Đilas 7, Kljajić 7, Sremac 7,5 (od 85. Skopljak), Savić 7 (od 71. Erceg 7) Janković 7, Vasilić 7, Vračev 8, Pazarski 8, M.B. Jovanović 7 (od 61. Ivković 7,5).

DONJI PETROVCI: Bašić 7, Putica 6, Sremčević 6, Diklić 6, Ružičić 6, Oparušić 6 (od 46. Janjuz 6), Oljača 6, Todorović 6, Čvorkov 6, Damnjanović (od 72. Naić), Šaša 6.
Igrač utakmice: Nikola Pazarski.

Od samog početka domaćin je krenuo angažovanije. Ipak, prvu ozbiljniju priliku imali su gosti iz Donjih Petrovaca, kada je Damnjanović u 4. minutu šutirao u golmana Nikolića. Desetak minuta kasnije Sremac pokušava nešto više šutem sa distance, kao i Jankovič u 23. minutu. Prvo poluvreme ipak je pripalo domaćinu, zahvaljujući Pazarskom, koji je u 31. minuti na najbolji načoin materijalizovao inicijativu Napretka.

Zadovoljni navijači, foto: Živko Radivojević

Sa inicijatovom domaćin je nastavio i u drugom poluvremenu, mada se ni gosti nisu predavali. Ključan detalj u 71,. minutu: iskusni Erceg menja Savića, što se pokazalo kao „pravi potez“ trenera Napretka . U 74, minutu upravo je Erceg učestvovao u akciji, iz koje je Ivković povisio prednost domaćina na 2:0, što je bio i konačan rezultat.