Prvi takmičarski dan 10. Petoboja nacija, koji se igra na terenima BK Altina u Zemunu, obeležila je reprezentacija Srbije, koja jedina ima maksimalan učinak: dva meča – dve pobede!

Rezultati: prvo kolo, Bosna i Hercegovina – Crna gora 10:4 i Srbija – Slovenija 8:6, Hrvatska slobodna; drugo kolo, Crna Gora – Srbija 6:8 i Hrvatska – Bosna i Hercegovina 12:2, Slovenija slobodna.

Bosna i Hercegovina – Crna gora 10: 4

Rezultati po disciplinama: štafeta, 37(50):36(50), (Josip Glavinić, Željko Kužić – Marko Luković, Miroslav Petković); precizno izbijanje, 15:10 (Josip Glavinić – Miroslav Petković) i 23:1 (Goran Boban – Tomislav Ranković); krugovi, 16:11 (Nikola Mikulić – Rade Zec); brzinsko izbijanje, 25(39):28(42), (Željko Kužić – Marko Luković); par, 13:6 (Goran Boban, Josip Glavinić – Rade Zec, Tomislav Ranković /Marko Luković; pojedinac, 9:11 (Nikola Mikulić – Miroslav Petković). .

Srbija – Slovenija 8: 6

Rezultati po disciplinama: štafeta, 41(51):35(53), (Srđan Butorac, Miloš Balać – Žan Sodec, Jure Fabjan); precizno izbijanje, 9:6 (Dejan Kovačević – Jure Fabjan) i 15:14 (Miloš Milaković – Žan Sodec); krugovi. 18:21 (Milan Eašković – Matija Povrh); brzinsko izbijanje, 30(41):34(44), (Miloš Balać – Matija Povh); par, 8:11 (Miloš Milaković, Srđan Butirac – Davor Janžič, Gregor Oprešnik); pojedinac, 13:4 (Milan Rašković – Žan Sodec).

Dobar start Srbije, foto: Živko Radivojević

Crna Gora – Srbija 6: 8

Pojedinačni rezultati: štafeta, 38(41):34(51), (Marko Luković, Rade Zec – Srđan Butorac, Miloš Balać); precizno izbijanje, 14:13 (Miroslav Petković – Veselin Skakić) i 9:10 (Tomislav Ranković – Miloš Milaković); krug, 22:26 (Rade Zec – Srđan Butiorac); brzinsko izbijanje, 22(43):32(43), (Marko Luković – Miloš Balać); par, 8:13 (Rade Zec, Tomislav Ranković – Denis Švalm, Miloš Milaković); pojedinac, 13:5 (Miroslav Petković – Milan Rašković),

Hrvatska – Bosna i Hercegovina 14: 2

Pojedinačni rezultati: štafeta, 53(60):35(47), (Bruno Kraljić, Darijan Živoljić – Željko Kužić, Nikola Mikulić); precizno izbijanje, 15:10 (Pero Čubela – Goran Boban) i 18:11 (Marin Čubela – Josip Glavinić); brzinsko izbijanje, 43(48):26(38), (Bruno Kraljić – Željko Kužić); par, 5:6 (Pero Čubela, Igor Hajsek – Goran Boban, Mate Grubišić); pojedinac, 13:8 (Marin Čubela – Josip Glavinić).

Tabela: Srbija 4, Hrvatska i Bosna i Hercegovina po 2, Slovenija i Crna Gora bez bodova.

Drugi takmičarski dan (17. avgust):3. kolo, (9.00), Srbija – Hrvatska i Slovenija – Crna Gora, Bosna i Hercegovina slobodna; 4. kolo (16.00), Hrvatska – Slovenija i Bosna i Hercegovina – Srbija, Crna Gora slobodna.

Treći takmičarski dan (18. avgust): 4. kolo (9.00), Slovenija – Bosna i Hercegovina i Crna Gora – Hrvatska, Srbija slobodna.

By Živko Radivojević

Živko Radivojević je dugogodišnji uspešni saradnik, autor, mnogih pisanih dela na stranicama Sportin.biz-a. Praktično jedan od osnivača ovog web portala. Sa posebnom pažnjom prati sva dešavanja u Sremu, ali i šire. Njegovi tekstovi o boćanju i bowlingu su praktično jedinstveni u Srbiji. Time je njegov doprinos na razvoju ovih sportova nemerljiv.

Ostavite odgovor