Crvena Zvezda - Inđija detalj, foto: Sportin

Beograd. Stadion „Rajko Mitić“. Gledalaca oko 8.000. Sudija: Igor Stoilković, pomoćnici: Goran Stanojević i Miloš Miškeljin. Četvrti sudija: Jovan Šegrt. Delegat: Miodrag Janković. Strelci: Pavkov 88′ i 90′ oba penal – Crvena Zvezda i Tomić 35′ – Inđija. Žuti kartoni: Dimitrov 59′, Janjić 63′, Vidić 78′ i Milosavljev 82′ – Inđija.

Crvena zvezda: Borjan (K), Gajić (Tomane 46′), Degenek, Milunović, Rodić, Kanjas, Jovančić, Garsija, Ivanić (Vulić 67′), Van la Para (Vukanović 81′), Pavkov.
Trener: Vladan Milojević

Inđija: Preković, Dimitrijević, Rogač, Vidić, Milovan Ilić, Bosančić (Josović 73′), Tomić, Bjeličić, Dimitrov (K) (Janjić 62′), Milosavljev (Bastajić 50) – Brana Ilić.
Trener: Srđan Blagojević

Sjajna igra fudbalera Inđije ponovo nije nagrađena sa osvojenim bodovima. Ovog puta protiv šampiona Srbije na njegovom terenu.

Crvena Zvezda se u subotnjoj večeri namerila na veoma raspoloženog rivala za igru. Gost nije ni u jednom trenutku utakmice igrao potpuno podređenu ulogu na terenu stadiona „Rajko Mitić“. Čak šta više zeleno beli su se pitali za rezultat sve do kraja utakmice. Da paradoks bude veći upravo i za pobedu domaćina na kraju.

Inđija stiže do gola u 35.minutu. Posle izvedenog slobodnog udarca, nespretno je reagovala odbrana domaćina. Lopta stiže kao na tacni Tomiću, koji je odapeo strelu ka golu Borjana. Lopta je poprimila čudnu putanju i kapiten Crvene zvezde je po prvi put bio savladan na domaćem terenu, 0: 1.

U nastavku prvog dela meča je praktično gost bio taj koji je za sve pitan. Bilo je tu pokušaja Dimitrova sa velike udaljenosti, potom Bosančić sjajno pronalazi Milosavljeva, a ovaj sa ivice kaznenog prostora neometan šutira direktno u Borjana. Domaćin je samo u dva navrata imao poluprilike, ali je golman Preković bio na visini zadatka.

Drugi deo počinje praktično sa velikom prilikom za Branu Ilića. Praktično od golmana Prekovića do Ilića sve u dva poteza i ovaj brzi igrač posle trka od 50 metara šutira sa ivice kaznenog prostora. Tu se lopta odbija od igrača domaćina, stiže do Tomića, koji rivala baca na travu, ali onda traljavo šutira sa oko sedam metara, te Borjan nogom brani taj udarac i spasava nov gol za gosta. U nastavku Crvena Zvezda počinje da steže obruč oko gola Prekovića. Ovaj je bio sjajan kada je posle tečne akcije crveno belih odbranio šut sa oko pet metara od gola, Van la Pari. Nov pokušaj gost ima preko Bosančića. Prvo je Brana Ilić sjajno proturio loptu ka ovom igraču, koji šutira sa oko 10 metara od gola domaćina nekontrolisano loše.

Minuti odluke su bili 88-mi i 90-ti. Prvo je sudija uvukao prekršaj gosta u kazneni prostor dosudivši penal za Crvenu zvezdu. Siguran sa bele tačke je bio Pavkov iako je Preković imao tu loptu na ruci. 1: 1.

Da nepravda bude uduplana se potrudio golman gosta Preković. Jednu takozvanu ničiju loptu pokušava da smiri glavom. Lopta se odbija do igrača domaćina, usledila je nova loša reakcija golmana gosta, koji ima kontakt sa Garsijom koji pada i sudija opet pokazuje na belu tačku. Čini se ovog puta opravdano. Pavkov ovog puta još sigurniji sa bele tačke i „Sremci“ časte šampiona sa pobedom, 2: 1.