Dom odbojke, Stara Pazova

Dom odbojke u Staroj pazovi je bio večeras domaćin prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Srbije.
Odbojkašice Jedinstva su ugostile prošlosezonske pobednice ovog takmičenja lajkovački Železničar. Pobednice su na kraju postale domaće igračice u rezultatu 3: 1.

Po setovima je bilo: 24: 26 (30′), 25: 20 (27′), 25: 23 (27′) i 25: 16 (25′).

U domaćem timu najbolja je bila Isidora Koskarević sa 20 poena, a sjajan učinak su još imale Jovana Mirosavljević sa 17 te Veronika Đokić sa 11 poena. Kod gošći su to bile Nada Mitrović sa 14, Milana Rajlić i Nikolina Lukić sa po 11 osvojenih poena.

Utakmica je odigrana pred 250 gledalaca, a sudije su bili Robert Leko i Svetlana Zotović.

Revanš utakmica se igra 10.januara 2020.godine u Lajkovcu. Sutra je na programu druga polufinalna utakmica koja se igra u Ubu. Tamo će se sastati ekipa Uba i obrenovačkog TENT-a. Ta utakmica počinje od 19.časova.

Napomena:
Po propozicijama Kupa Srbije u polufinalu se igraju dve utakmice.
U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti finalista, igra se dodatni „zlatni set“, koji određuje konačnog pobednika polufinala.