Proleteru Zrenjanin Kup Vojvodine, foto: rsv

U atmosferi kakvu rukometni Кup Vojvodine još uvek nije zabeležio, pred krcatim tribinama SRC Jedinstvo u Novom Bečeju, sastale su se ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja i Proletera iz Zrenjanina.

Domaćin, nošen podrškom publike, bolje otvara meč i trenutno iznenađuje goste koji su došli sa ulogom favorita. Opravdavajući svoj renome, igrači Proletera podižu nivo igre i dolaze do preokreta i prednosti od 3 gola razlike u 20. minutu, ali se do kraja poluvremena ekipe smenjuju u vođstvu, da bi se na odmor otišlo u egalu 14:14.

Drugo poluvreme donosi još više uzbuđenja, igrao se brz i atraktivan rukomet, Novobečejci su vodili jednim do dva gola razlike od 41. do 57. minuta, kada Proleter uspeva da uspostavi ravnotežu i uvede utakmicu neizvesnu završnicu. U poslednjih 10 minuta utakmice, odgovornost za završavanje napada Proletera preuzima Momir Rnić, koji je to uspešno činio čak 9 puta (4 iz sedmerca), te mu je pripala i nagrada za najboljeg strelca finalne utakmice, a u odbrani se sa 3-4 važne odbrane istakao i Кnežević Miloš, golman Proletera.

Domaćine je predvodio odlični Strahinja Ristić, koji je delio asistencije i pogađao 7 puta, a podršku je imao u najboljem golmanu finalne utakmice, Dušanu Radanoviću, koji je odbranio neke zicere i držao ekipu u igri.

U poslednji minut utakmice ušlo se sa rezultatom 25:25, Proleter je imao napad za vođstvo, ali je lopta posle šuta završila preko gola, a trener Jedinstva, Mihajlo Petković, zatražio je tajm-aut na 12 sekundi do kraja. Hrabra odluka da se utakmica reši golom iz atraktivnog “cepelina“, sa igračem više u polju, bez golmana na golu, ovog puta nije donela željeni rezultat, Proleter se odbranio, lopta je došla do Nenada Todorova, koji je munjevito reagovao, bacio loptu u prazan gol i doneo trijumf ekipi Proletera.

Izvor informacije i foto: rsv.co.rs