Finalistkinje Kupa Vojvodine 2019, foto: rsv

Rukometašice Železničara iz Inđije uspele su da odbrane, prošle godine osvojenu, titulu osvajača Кupa Vojvodine i time potvrdile da su uvek gladne uspeha i dokazivanja.

U utakmici koja uvek predstavlja vojvođanski derbi, Inđijke su prikazale veoma zrelu, dinamičnu i sigurnu igru, dok je njihov rival ŽRК Vrbas, reklo bi se, prikazao igru ispod svog maksimuma.

Već na samom početku utakmice, čvrstom odbranom i sigurnim napadom, koji je predvodila Suzana Miličić, dirigent ove generacije, Železničar je počeo da pravi razliku i na kraju poluvremena bilo je ubedljivih i neočekivanih 11:18 u korist Železničara.

Drugo poluvreme donelo je još sigurniju igru devojaka iz Inđije i u jednom trenutku najubedljivijih 13 razlike, kada je bilo 19:32, a konačan rezultat glasi Vrbas 26 – 35 Železničar.

Pobednice Kupa Vojvodine, ŽRK Železničar, foto: rsv

Za najboljeg strelca finalne utakmice proglašena je Jelena Кončar (Vrbas), koja je 9 puta uspešno savladala suparničke golmane.

Za najboljeg igrača finalne utakmice proglašena je Dunja Tabak (Železničar), koja je bila stub odbrane i pored toga postigla 7 golova.

Najbolji golman finalne utakmice za žene bila je Tamara Кostić, koja postaje specijalista za finala Кupa Vojvodine, jer joj je ovo drugo uzastopno finale u kojem je ponela epitet najboljeg golmana.

Izvor informacije i foto: rsv.co.rs