Naslovna arrow Drugi sportovi arrow Streljaštvo arrow Održano prvenstvo Vojvodine u streljaštvu
Održano prvenstvo Vojvodine u streljaštvu PDF Štampaj E-mail
Autor Dragan Alimpijević
Tuesday, 11 April 2017

09042017622.gif08. i 09. aprila 2017. održano je prvenstvo Vojvodine vazdušnom puškom u streljaštvu - nacionalni program, za sve kategorije takmičara.

Prvenstvo je organizovano u dva grada i to u subotu za pionire, kada je domaćin bio Zrenjanin i u nedelju za juniore i seniore kada je domaćin bilo Pančevo. Streljački klub Mladost nastupio je sa svojim takmičarima u svim kategorijama (ukupno 25 nastupa) a plasman među prve tri ekipe ostvaren je takođe u svim kategorijama: pionirke i seniorke su osvojile bronzu, juniori i juniorke srebro a titulu šampiona su osvojili pioniri i seniori. Pravi tragičari su juniori jer su titulu izgubili za svega dva kruga od komšija iz Stare Pazove. U pojedinačnoj konkurenciji medalje su osvojili pionir Bojić Strahinja koji je zlato izgubio na zadnju seriju, jer je postigao rezultat isti kao i šampion Erdei Petar – 184 kruga, junior Gaćeša Dimitrije koji se domogao srebrne medalje i senior Vikmirović Dušan koji je osvojio titulu šampiona.

Seniori, juniorke i pioniri su branioci titule ekipnih šampiona Srbije a ovogodišnje prvenstvo se održava u smederevu 22. i 23. aprila.
U klubu su već otpočeli i treninzi za nastupajuću sezonu malokalibarskim oružjem a prvo takmičenje MK puškom je zakazano u Novom Sadu 29. aprila.

Da biste postavili komentar neophodno je da se prijavite. Ako nemate korisnički nalog prvo je potrebno da se registrujete.