Naslovna arrow Fudbal arrow Ostalo arrow Sloga Erdevik – Radnički Šid 1:0 (0:0)
Sloga Erdevik – Radnički Šid 1:0 (0:0) PDF Štampaj E-mail
Autor Redakcija
Wednesday, 19 July 2017
sloga-erdevik-3.gifStrelac: Simeunović u 50. minutu. Stadion Sloge u Erdeviku. Gledalaca: 60. Sudije: Minja Mitrović, Nedeljko Končar, Stefan Marčok (svi iz Erdevika)

SLOGA ERDEVIK: Ilić, Dubrić, Matić, Doknić, Mikić, Halilović, Smiljanić, Cvijić, Teofilović, Považan, Simeunović. Igrali su još: Jokić, Kovačević, Jelčić, Bertić, Macanović, Dabić, Bošković i Z. Považan.

RADNIČKI ŠID: Mitrović, Kočijašević, Savić, Draganović, Drža, Gudan, Vuković, Labović, Dmitrović, Ćirković, Božanić. Igrali su još: Klisurić, Miletić, Dabić, Nedić, Vidović i Drača.

Iako je rano donositi bilo kakve zaključke u ovoj fazi priprema, na osnovu viđenog na današnjoj utakmici može se reći da srpskoligaške ambicije domaćih uopšte nisu bez osnova. Sloga je tokom svih 90 minuta bila bolji i konkretniji rival, a da su Erdevičani bili malo prisebniji u završnici, komšije iz Šida bi u mreži imale znatno bogatiji „ulov“.

Brzi bočni igrači Sloge zadavali su velike glavobolje gostujućim bekovima mnogo puta ih ostavivši metrima iza sebe. Iz takvih akcija stvoreno je nekoliko prilika za gol u prvom poluvremenu, od kojih izdvajamo slobodan udarac u 18. minutu (završio preko prečke), zatim dobar pokušaj domaćih sa dvadesetak metara u 23. minutu. Prosto je neverovatno da Sloga nije povela u 34, odnosno 35. minutu, kada je imala situaciju „jedan na jedan“, a zatim, nakon izvedenog kornera, sjajan pokušaj pod prečku koji je golman gostiju na jedvite jade izboksovao u polje. Imali su i Šiđani dva pokušaja, ali oba su bila van okvira gola.

sloga-erdevik-4.gifU drugom poluvremenu oba tima su zamenila po nekoliko igrača, ali to nije uticalo na tempo utakmice. Igralo se čvrsto, sa dosta kontakta, kao da je reč o meču za bodove. Već u 48. minutu po jedna sjajna prilika na obe strane, ali su čuvari mreže bili na visini zadatka. A potom je usledio najlepši detalj na utakmici: nakon istrčavanja po levom boku lopta je došla do centarfora domaćih Simeunovića, koji je sa nekih 16 metara sjajno plasirao loptu u levi gornji ugao za, ispostavilo se, konačnih 1:0 za Erdevičane. Domaći su tražili kazneni udarac u 57. minutu, ali se sudijska pištaljka nije oglasila. U sledećem minutu još jedna izgledna prilika za domaće, no udarac po zemlji u zoni jedanaesterca završio je tik pored desne stative. U 69. minutu dobar pokušaj domaćih glavom sa ivice peterca, no lopta je otišla pola metra iznad prečke. Simeunović je mogao da se proslavi u 84. minutu, kada je odličnim driblingom „izmešao“ odbranu gostiju, ali je na kraju neprecizno šutirao iskosa sa nekih 7-8 metara.

Sve u svemu, više nego zasluženih 1:0 za Slogu kao veliko ohrabrenje pred početak sezone. Šiđani moraju bolje ukoliko ne žele da im se ponovi prošlogodišnja grčevita borba za opstanak u Srpskoj ligi „Vojvodina“.

Da biste postavili komentar neophodno je da se prijavite. Ako nemate korisnički nalog prvo je potrebno da se registrujete.