Naslovna arrow Fudbal arrow Ostalo arrow TSC Bačka Topola – Bekeščaba 1:1 (1:0)
TSC Bačka Topola – Bekeščaba 1:1 (1:0) PDF Štampaj E-mail
Autor Redakcija
Sunday, 23 July 2017

tsc-1.gifStrelci: Erak u 12. minutu za TSC, a Nađ u 78. za Bekeščabu. Gradski stadion u Bačkoj Topoli. Gledalaca: 200. Sudije: Jelena Banjeglav (Bačka Topola), Miloš Simović (Lovćenac) i Atila Harmat (Subotica)

TSC BAČKA TOPOLA: Jorgić, Bečelić, Mezei, Skopljak, Lalić, Tomanović, Erak, Šinkovič, Jovanić, Davidov, Silađi. Igrali su još: Damjanović, Bortnik, Juhik, Majoroš, Branković, Grujić, Živina, Branković, Čordašić, Svitić, Milićević i Krivokapić.

BEKEŠČABA: Ribanski, Selpal, Feher, Pilan, Kiralji, Vician, Satmari, Eslati, Birtalan, Đurjan, Mesaroš. Igrali su još: Barat, Urbin, Kiš, Nađ, Salaj, Tot, Dlustuš, Granič i Zahoran.

Dan pred polazak na pripreme na Zlatiboru, Topolčani su ostavili dobar utisak u duelu sa iskusnijim protivnikom iz Mađarske. Štaviše, TSC je bio bolji rival tokom svih 90 minuta, ali manjak koncentracije u završnici sprečio ih je da iz ove utakmice izađu kao pobednici.

Utakmica je počela tridesetak minuta kasnije jer su se gosti nešto duže zadržali na granici, pa su dobili dodatno vreme za zagrevanje.

tsc-2.gifNo, odmah nakon prvog sudijskog zvižduka, i jedni i drugi su silovito krenuli ka golu protivnika. Već u trećem minutu gosti su imali izglednu priliku za vođstvo. Eslati je bio u situaciji jedan na jedan sa Jorgićem, ali je golman TSC-a odlično reagovao i sprečio siguran pogodak. U 12. minutu TSC je poveo. Nakon velike gužve u šesnaestercu, lopta je došla do Eraka koji je sa peterca šalje pod prečku – 1:0.

Mogao je agilni Jovanić da duplira vođstvo u 21. minutu, kada se našao sam pred golmanom gostiju, ali mu je Ribanski ušao u šut i ta prilika je propala. Potom je usledilo nekoliko polušansi sa obe strane, da bi Jovanić u 43. minutu ponovo bio sam pred Ribanskim, ali je previše davio loptu i protivnički štoper ga je sustigao i otklonio opasnost. Precizan šut Kiraljija sa više od 20 metara u 45. minutu Jorgić teškom mukom izbija u korner.

tsc-3.gifU drugom delu utakmice tempo je nešto opao, pa je viđena i mirnija igra sa obe strane, uz manje konkretnih pokušaja. Svitić je u 54. minutu oduzeo loptu na protivničkoj polovini, stuštio se u šesnaesterac i šutirao, ali pravo u golmana gostiju. U 74. minutu penal za TSC, nakon oštrog starta u kaznenom prostoru. Čordašić je pokušao “panenkom”, ali je lopta završila na prečki, pa je rezultat ostao nepromenjen. Kazna za promašeni jedanaesterac usledila je vrlo brzo. Nakon centaršuta sa desne strane, odbijena lopta dolazi do rezerviste gostiju Nađa, koji šutira iz prve po zemlji, pravo u donji desni ugao za 1:1.

Do kraja utakmice viđen je još pokušaj Graniča iz slobodnog udarca, ali visoko preko gola TSC-a. Dobro izdanje Topolčana u međunarodnoj proveri, a naročito je dobro funkcionisao presing na polovini protivnika, iz čega je stvoreno mnogo prilika za gol. Uz bolju realizaciju puleni Petra Kurćubića moći će da konkurišu za visok plasman u Prvoj ligi Srbije.

Da biste postavili komentar neophodno je da se prijavite. Ako nemate korisnički nalog prvo je potrebno da se registrujete.