Naslovna arrow Fudbal arrow Prva liga Srbije arrow Inđija - OFK Beograd 3: 1 (1: 0)
Inđija - OFK Beograd 3: 1 (1: 0) PDF Štampaj E-mail
Autor Andjelko Belic
Saturday, 01 April 2017

penal_veca.gifInđija, Gradski stadion, gledalaca oko 500. Sudija: Lazar Tripković iz Kraljeva, Nikola Đorović iz Kragujevca i Dragan Nikolić iz Požarevca. Četvrti sudija: Stanko Ostraćanin iz Kraljeva. Delegat: Miodrag Miljković iz Beograda. Žuti kartoni: Kovačević (43'), Simunović (72') i Krstanović (89') – Inđija. Tintor (39') i Khalid (88') – OFK Beograd. Strelci: Nikodijević 26'i 18', Simunović 63' – Inđija. Mrdaković 77' – OFK Beograd.

Inđija: Stanivuković, Dolmagić, Marković, Simunović, Todić, Nikodijević (Krstanović 66'), Vujasin (Srbijanac 62'), Ivanović, Kovačević, Bosančić (Bajić 79'), Lemajić (K).
Trener: Spasoje Jelačić

OFK Beograd: Vukliš, Nikolić (K), Đorđević, Mrdaković, Cuckić (Radunov 71'), Tintor, Đokić (Romanić 71'), Luka (Senić 71'), Gojkov, Batinica, Khalid.
Trener: Ljubiša Stamenković

Po izuzetno lepom vremenu i dobro pripremljenom terenu je odigrana utakmica 20.kola Prve lige Srbije na Gradskom stadionu u Inđiji.

Bio je to vrlo borben meč, a u prvom poluvremenu gost je prvi pripretio u 2.minutu. Bio je to korner za „Romantičare“, lopta se posle centaršuta odbija do Mrdakovića koji je traljavo zahvata sa oko osam metara od gola domaćina i lopta odlazi preko gola.

Pet minuta kasnije i prva sporna situacija. Lemajić je bio u skoku posle centaršuta Dolmagića. Na njega startuje Tintor rukama sa leđa, ali je Tripković to drugačije video. U tom trenutku kapiten domaćina se nalazio na oko pet do šest metara od gola gosta.
Gojkov je sjajno šutirao sa oko 18 metara od gola domaćina, lopta ide pod prečku, ali je Stanivuković šalje u korner. U 18.minutu Lemajić je opet u akciji. Sada ga Kovačević gađa u glavu, a ovaj šutira u dobro postavljenog golmana.

Gol je pao u 26.minutu. Bila je to duga akcija domaćina, lopta stiže do Kovačevića, ovaj šutira, golman sjajno brani, lopta opet stiže do Kovačevića koji je zavrće na suprotnu stranu gola i Nikodijević je glavom zakucava u praznu mrežu, 1: 0.

U drugom poluvremenu slična igra. Ipak su zeleno beli bili taj tim koji je diktirao tempo igre. Već u trećem minutu drugog dela utakmice je bilo, 2: 0. Darko Lemajić je ponovo bio bolji u duelu sa visokim štoperom gosta Tintorom, lepo je spustio u for loptu Nikodijeviću koji je šutirao sa preko 30 metara od gola gosta. Vukliš je bio izašao sa linije svoga gola i bio je nemoćan u tom 48.minutu, 2: 0.

Da je tandem Lemajić – Nikodijević raspoložen za igu pokazao je i 51.minut. Opet je Nikodijević šutirao posle asistencije Lemajića, ali ovog puta direktno u golmana gosta. Dva minuta kasnije i Luka je pokazao zašto je nekada bio među najtalentovanijim igračima u Srbiji. Lepo je zaobišao nekoliko igrača domaćina, ušao u kazneni prostor, ali je njegov centaršut bio preoštar i daleko od napadača u plavo beloj opremi. Da Mile Vujasin ima razornu levicu pokazao je u 56.minutu. Izveo je ovaj bombarder slobodan udarac sa preko 30 metara od gola Vukliša, a ovaj se potrudio da istu izvadi iz donjeg ugla svoga gola. Pritisak domaćina je nastavljen pa je u šansi opet bio Nikodijević. Opet je to bila dobra akcija napadača domaćina, a njegov šut sa ivice kaznenog prostora nije bio jak i to je bio lak plen za golmana. Možda je asistencija ka Lemajiću bila bolja opcija u tom 53.minutu.

3: 0 je bilo u 63.minutu meča. Bio je to slobodan udarac za Bosančića, centaršut, lopta posle odbitka stiže do Simunovića koji istu kuca u mrežu Beograđana.

Do kraja još samo vredno pažnje je gol za OFK. Bio je to 77.minut Brza polukontra gosta, sa ivice kaznenog prostora šutira Gojkov, Stanivuković zaslepljen suncem reaguje u trenutku, odbija loptu na nogu Mrdakoviću koji je lako smešta u mrežu. 3: 1.

Da biste postavili komentar neophodno je da se prijavite. Ako nemate korisnički nalog prvo je potrebno da se registrujete.