Naslovna arrow Fudbal arrow Prva liga Srbije arrow Proleter – Budućnost Dobanovci 3: 1 (3: 0)
Proleter – Budućnost Dobanovci 3: 1 (3: 0) PDF Štampaj E-mail
Autor Redakcija
Monday, 02 October 2017
proleter_buducnost.gifStrelci: Mirosavljev u 6, Peralović u 26. i Šćepanović u 37. minutu za Proleter, a Bastajić u 55. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Lukić, Radenović (Proleter), Nedeljković (Budućnost). Stadion na Slanoj Bari. Gledalaca: 300. Sudije: Marko Srećković (Kragujevac), Nikola Milosavljević (Beograd) i Goran Bogićević (Beograd)

PROLETER: Tošeski, Radenović, Ćuković, Lambulić, Nikolić, Ilić, Plavšić, Šćepanović (od 60. Lukić), Mirosavljev (od 84. Ćurko), Novaković, Peralović (od 73. Mihailović)

BUDUĆNOST: Smiljanić (od 42. Jadranin), Lučić, Jagodić, Jaćimović, Nedeljković, Vukajlović, Dimitrijević, Janjić, Dobrijević (od 67. Divac), Kokir (od 60. Đujić), Bastajić

Već posle prve prilike na meču Proleter je poveo. Novaković je u 6. minutu poput brzog voza projurio po levom boku i centrirao, golman gostiju Smiljanić je imao “živu” loptu u rukama, ali je traljavo reagovao i ispustio je. Tačnije, idealno je asistirao Mirosavljevu, koji je samo podmetnuo nogu za 1:0.

Gosti su prvi put zapretili u 28. minutu preko Dobrijevića. Agilni centarfor Dobanovčana je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali tik pored desne stative Tošeskog. Tri minuta kasnije Slanobarci su duplirali prednost. Nakon kornera za Proleter sa desne strane, lopta je prošla kroz šumu nogu u kaznenom prostoru. Peralović je bio najprisebniji i sa peterca smestio loptu u mrežu za 2:0.

Takav razvoj situacije potpuno je demoralisao Dobanovčane, pa je već u 37. minutu bilo nedostižnih 3:0 za Proleter. Radenović je sjajno prošao po desnoj strani, još bolje centrirao, a Šćepanoviću je preostalo samo da se pokloni.

proleter_buducnost_igra.gifGosti su drugo poluvreme počeli znatno konkretnije, pa je Dobrijević već u prvom minutu nastavka propustio idealnu šansu za pogodak. Nakon centaršuta sa leve strane, napadač gostiju je odlično šutirao iz neposredne blizine, ali je Toševski maestralno reagovao i izbio loptu u korner.

Tračak nade za goste u 55. minutu. Dimirijević je u driblingu nanizao nekoliko igrača Proletera, potom sjajno proigrao Baslajića, a ovaj postigao gol za TV špice – 3:1. Peralović je odmah pokušao da vrati tri gola prednosti za Slanobarce, no njegov oštar šut prohujao je tik pored desne stative gostiju.

Četiri minuta kasnije i Novaković je bio u izglednoj prilici za domaće, nakon centaršuta Radenovića odlično je zahvatio loptu glavom na petercu, ali je ona očešala stativu i otišla u gol-aut. Isti igrač je još jednom bio u prilici da zatrese mrežu Dobanovčana, no njegov udarac levom nogom otišao je kraj gola. Utisak je da je Proleter igrao sa pola snage, te da su domaći mogli ubedljivije da slave. Sa druge strane, gosti su kasno upalili motore i platili su ceh veoma loše odigranom prvom poluvremenu.

Da biste postavili komentar neophodno je da se prijavite. Ako nemate korisnički nalog prvo je potrebno da se registrujete.