Naslovna arrow Fudbal arrow Somborska područna liga arrow Stanišić - Slavija 2: 0 (1: 0)
Stanišić - Slavija 2: 0 (1: 0) PDF Štampaj E-mail
Autor Dragan Jagodić Kuridža
Saturday, 19 August 2017
stanisic_slavija.gifStadion Stanišića, gledalaca 250. Glavni sudija meča: Manić Nemanja iz Karavukova. Pomoćnici: Dudok Ljudovit (Gložan), Stojačić Stanislav (Tovariševo). Strelci: Rančić 14", Štrbac 50". Žuti kartoni: Timar (Stanišić), Nimet, Pljuca, Kuchta (Slavija).

Stanišić: Šarić. Ig,Munižaba, Baljak, Banić, Šarić .Il, Timar, Hoscieslavski (Maljković), Štrbac (Vujin), Sekulić, Bojić (Nikić), Rančić

Slavija: Brnja, Žigmund Michael, KuchtaVladimir, Mirković, Nimet, Petrović, Tešanović, Kuchta Vlastimir, Pljuco, Kučenić, Žegmond Jošk

Na samom početku utakmice predsednik Fudbalskog Gradskog Saveza Sombor Bubanja Dragan uručio je pobednički pehar kapitenu F.K.Stanišić Iliji Šariću za osvojeno prvo mesto MFL Sombor 1 Razred za sezonu 2016/2017. Bubanja je izrazio želju Šariću da se uspeh ponovi i u  tekućoj natjecaljskoj sezone.

Od samog početka utakmice ekipa Stanišića je diktirala žestok presing, igralo se samo na polovini gostiju,š anse za pogodak ne koristi Timar u 9 minuti, njegov šut odlazi pored same stative u gol aut, kao ni Bojić u 12 minuti njegov šut je izblokiran. Domaćin ipak dolazi u vodstvo u 14 minuti posle prodora i šuta Hoscieslavskog, njegov šut golman Brnja nakratko odbija na loptu naleće Rančić koji je bio neumoljiv za vodstvo svoje ekipe.

Gosti se otvaraju posle primljenog pogotka i stvaraju šansu u 23 minuti posle prodora Kučenića po desnoj strani sledi oštar centarčut na peterac domaćina Banić skida loptu Pljuci sa glave i  izbaciva  je u korner.

U nastavku utakmice u 47 minuti posle centaršuta Sekulića Rančić glavom pogađa stativu. Tri minute kasnije Kuchta Vlastimir ruši jednog od boljih pojedinaca u domaćem timu Hoscieslavskog u svom kaznenom prostoru glavni sudija meča Manić dosuđiva kazneni udarac kojeg je Štrbac pretvorio u pogodak, što je bio i konačan rezultat meča.