Naslovna arrow Fudbal arrow Sremska liga arrow Železničar - Sloven 2: 2 (0: 0)
Železničar - Sloven 2: 2 (0: 0) PDF Štampaj E-mail
Autor Andjelko Belic
Wednesday, 06 September 2017

zeleznicar_sloven.gifGolubinci. Stadion FK Jadran Golubinci. Gledalaca oko 100, sudija: Stefan Tošić iz Stare pazove, pomoćnoici: Marko Šljepica iz Novih banovaca i Branislav Grozdanić iz Ogara. Delegat: Miroslav Marković iz Stare pazove. Strelci: Katarić 50' i Marković 53' - Železničar, Stanić 76' i Savić 87' - Sloven. Žuti kartoni: Marjanović 3', Dimitrijević 43' i Grković 67' - Železničar, Stanić 88' - Sloven. Crveni karton: Batalo 90' - Železničar.

Železničar: Pečilj, Grković, Bulatović, Katarić, Marjanović, Branković (K), Marković, Rakar, Knežević (Batalo 84'), Dimitrijević.
Tener: Slobodan Marković

Sloven: Der, Jovanović, Vulić, Selaković (Škondrić 44'), Lazić, Batanjski, Ostojić, Vojčanin, Rakić (Petković 67), Dostanić (K), Savić.
Trener: Dejan Mijatović

Pravu uspavanku su malobrojnim gledaocima priredili akteri ranije odložene utakmice trećeg kola Sremske lige, inđijski

Železničar i rumski Sloven u prvom poluvremenu meča koji je odigran u Golubincima.,
Inđinčani su delovali potpuno nezainteresovano za gol gosta u tom delu meča, a Sloven je tražio neku šansu da preživi to poluvreme bez ikakvih ambicija da ugrozi Pečilja. Da nije bilo nesrete povrede Dejana Lazića u 16.minutu kada je posle jednog starta morao u Sremsku mitrovicu na snimanje nosa i lošeg vraćanja Katarića ka Pečilju krajem prvog dela igre ne bi bilo ničega vrednog da se zabeleži.

Drugi deo meča počinje kao iz bajke za domaćina. Odjednom "domaćin" se budi, stvara šanse i ono najvažnije postiže golove.

1: 0 je bilo posle izvedenog kornera Markovića, a Katarić je glavom postigao gol. Izvanredni i sigurno najbolji pojedinac utakmice golman Marko Der je imao tu loptu na prstima, ali je samo ulepšao pogodak Železničara. Pre toga domaćin je imao stoprocentnu priliku za gol, ali je upravo Der skrenuo loptu u korner.

2: 0 je bilo samo tri minuta kasnije. Sjajna duga lopta Krivokuće ka Markoviću, ovaj u trku zaobilazi čuvara i iskusno špicem šalje loptu ispod golmana u nezaštićenu mrežu.

Tu Železničar nije stao, pa su Marković i Krivokuća mogli da zabiju još po koji gol po utisku pisca ovih redova nikad slabijem Slovenu kojeg je gledao.

der_cuvar_boda.gifI kako to u fudbalu biva dva šuta dva gola u mreži Železničara. Surova kazna broj jedan je stigla u 76.minutu. Petljali su igrači Železničara u napadu, sevnula je kontra, Stanić je odjednom sam ispred Pečilja i mora se pohvaliti njegov lob udarac za "udžbenike, 2: 1.

Železničar je posle gola nastavio sa ofanzivnom igrom. Najopasniji u napadu je bio Marković, ali drugi gol ga na utakmici nije hteo.

Izjednačenje je stiglo praktično iz ničega. Odlučio se Savić za šut sa nekih 25 metara od gola Pečilja. Lopta je letela celu večnost i završila u mreži kraj usnulog golmana domaćina, 2: 2.

Kao kruna frustracije igrača Železničara na ovaj rezultat je stiglo i isključenje tek u igru ušlog Batala. Posle jednog prekršaja nad igračem Slovena, on je napucao loptom u leđa ovog igrača dok je ležao na travi. Za sudiju utakmice tu nije bilo dileme, opravdani crveni karton igraču Železničara.