Naslovna arrow Fudbal arrow Srpska liga - Vojvodina arrow Nestašni trener
Nestašni trener PDF Štampaj E-mail
Autor Andjelko Belic
Thursday, 08 June 2017

fudbalski-savez-vojvodine.jpgBilo je bure na poslednjoj odigranoj utakmici 30.kola SFL grupa Vojvodina u Sakulama.

Tako su igrale ekipe Borca i novosadske Crvene zvezde (7: 3).Raznorazne "pričice" oko ove utakmice su dobile svoj epilog kroz odluke takmičarca takmičenja i disciplinca kao represivne mere. Tako je trener FK "Crvena Zvezda" iz Novog sada, Miroslav Gordanić kažnjen sa šest meseci zabrane vršenja dužnosti. Kao razlog za ovu kaznu je izneto sledeće (prepis odluke u celosti ):

Gordanić Miroslav - trener, licenca br.40 FK "Crvena Zvezda" Novi Sad - udaljen iz ograđenog dela terena u poluvremenu utakmice zbog nesportskog ponašanja.  U 90.minutu utakmice nakon isključenja igrača preskače ogradu i ulazi u ograđeni deo terena vređa domaće igrače i pokušava da se fizički obračuna sa domaćim isključenim igračem Smajilagićem Igorom ispred službenih prostorija. Zbog učinjenog prekršaja, Odlukom Disciplinskog sudije, a primenom odredbi čalana 61 i 126 DP FSS kažnjava zabranom vršenja svih funkcija u sportu u trajanju od 6(šest) meseci.

Uz to pokrenut je i disciplinski postupak protiv gostujuće ekipe FK "Crvena Zvezda", kako se navodi zbog više propusta na utakmici FK Borac - FK Crvena Zvezda.

Inače isključen je zbog dva žuta kartona igrač Borca, Smajilagić Igor u pomenutom 90 minutu i igrač gosta, Gordanić Slobodan. Smajilagić Igor je dobio jednu utakmicu zabrane nastupa, a Gordanič Slobodan 4(četiri).