Naslovna arrow Fudbal arrow Srpska liga - Vojvodina arrow Radnički (SM) – Cement (Beočin) 0: 2 (0: 0)
Radnički (SM) – Cement (Beočin) 0: 2 (0: 0) PDF Štampaj E-mail
Autor Jovica Stević
Saturday, 11 March 2017

radnicki-cement-11.gifStadion u Hesni, gledalaca 200, sudija: Delibašić iz Vrbasa. Strelci: Pavlović u 48. i 88. minuti za Cement. Žuti kartoni: Kopre Radnički i Pavlović Cement.

RADNIČKI: Šivoljicki 5, Đžibrić 5, Stupar 5, Kopre 6,  Lovrić 6,  Simikić Đ. 6,  Ristić 5 (Herceg 5), Bajunović 6,  Skorupan 6, Simić 5, Barić 5

CEMENT: Romić 8, Stankov 7, Stojaković 8, Bjedov 7, Slijepćević 8, Bajić 8, Pavlović 9, Katanić 8, Jovanović 8 (Ranić 8), Trivković 8 (Spasojević 8)

Igrač utakmice: Nebojša Pavlović, ocena 9

Lep ali prohladan martovski dan, pune tribine stadiona u Hesni  i odlična i pre svega borbena i požrtvovana igra  obe ekeipe obeležili su prvu prvenstvenu utakmicu u ovoj sezoni.

Mlad i borbeni tima mitrovačkog Radinčkog pošteno se borio, izgarao na terenu,  ali danas sportska sreća nije bila naklonjena Hesnercima. U 30. minuti utakmice mladi, brzonogi, napadač Radničkog, Petar Barić imao je 100% šansu, kada je sam izašao ispred golmana Romića, ali nije uspeo da postigne gol i verovatno bi  rezultat utakmice bio drugačiji.

U fudbalu propuštene šanse se skupo plaćaju, tako da su gosti početkom drugog poluvremena, poveli golom raspoloženog Pavlovića sa 0:1.

Napadali su do kraja utakmice domaći fudbaleri, trudili se i zalagali se i pred kraj utakmice, domaći navijači su tražili jedanajsterac, kada je srušen Simić, ali sudija Delibašić  nije pokazao na belu tačku. Tačku na ovu utakmicu stavio je najbolji igrač utakmice Pavlović, kada je u 88. minuti odličnim šutem sa 18 metara savladao Šivoljickog.

Ekipa Cementa iz Beočina, pružila je odličnu igru i zasluženo su pobedili u ovoj utakmici.

U godini kada Hesnerci slave veliki jubilej, 95 godina od osnivanja kluba, mitrovački Radnički je ostao bez kompletnog tima. Radnički je kao i mnogo puta u svojoj dugoj i burnoj istoriji, ostao bez kompletnog tima, jer su klub pred početak prvenstva napustili: Petrović, Savinović, Novaković, Ninković, Savić, Sovilj, Bojić, Berić, Kovačić, Milojević, Lacković i Lukić.

Uprava kluba i stručni štab su iz omladinske škole Radničkog prekomandovali su 15 mladih i talantovanih igrača.

Navijači Radničkog mogu da budu zadovoljni jer ovaj mladi tim pokazao je veliki potencijal tako da  odlazak čak 12 standardnih prvotimaca iz tabora Radničkog nije  razlog za brigu i nespokojstvo.

Mladi igrači su pokazali veliku želju, borbenost i uprkos porazu opravdali su  ukazano povrenje i time su pokazali da Radnički  ima budućnost i da se u Hesni sa talentovanom mladošću, entuzijazmom i pozitivnom energijom, mogu  se sanjati najlepši fudbalski snovi.

Izabranike trenera Darka Baljka i njegovih pomoćnika Budimira Mitrovića i Đorđa Vujakovića, očekuju lepši fudbalski dani.

Stručni štab i agilna uprava kluba na čelu sa predsednikom Dragoljubom Lončarevićem, njegovim zamenikom Sašom Stojkovićem, direktorom stadiona Željkom Borovcem i sekretarom stručnog štaba Branislavom Bajom Nenićem i oficijelnim spikerom Slobodanom Batom Lakatošem,  zaslužuje sve pohvale i čestitke iako su izgubili u ovoj utakmici.

Porazi su sastavni deo fudbala, ma koliko bili teški i bolni, ali Radnički će preproditi trenutnu rezultatsku krizu u kojoj se našao.

Da biste postavili komentar neophodno je da se prijavite. Ako nemate korisnički nalog prvo je potrebno da se registrujete.