Naslovna arrow Fudbal arrow Super liga Srbije arrow OFK Bačka – Voždovac 0: 3 (0: 0)
OFK Bačka – Voždovac 0: 3 (0: 0) PDF Štampaj E-mail
Autor Redakcija
Saturday, 29 July 2017
backa-bp-1.gifStrelci: Filipović u 63, Putinčanin u 89. i Mašović u 90. minutu za Voždovac. Stadion: “Slavko Maletin – Vava” u Bačkoj Palanci. Gledalaca: 1000. Sudije: Petar Piper (Čačak), Nenad Kurčubić (Kragujevac) i Aleksandar Stanojković (Beograd). Žuti kartoni: Švonja u 31, Šarac u 33. i Račić u 82. minutu za Bačku.

OFK BAČKA: Jevrić, Varga, Nikolić, Ilić, Slijepčević, Švonja, Mićić (od 64. minuta Zečević), Bjeloš (od 40. minuta Ivković), Račić, Šarac (od 74. minuta Makarić), Luković.

VOŽDOVAC: Popović, Gajić, Ćirković (od 83. minuta Srećković), Mihajlov, Ivković, Pavlović, Duronjić (od 59. minuta Mašović), Putinčanin, Zec, Georgijević (od 35. minuta Stuparević), Filipović.

Nemoćno i jalovo je delovala ekipa Bačke u duelu sa strpljivom ekipom Voždovca. Iako ni oni nisu briljirali, kao što bi se reklo gledajući samo krajnji rezultat, Beograđani su “na iskustvo” dobili ovaj meč. Trebalo je samo sačekati da se balon domaćih izduva, a potom je za igrače Voždovca sve izgledalo lako i jednostavno.

backa-bp-2.gifVeć pogled na sastave timova nagovestio je da govorio je da će Bačka teško do bodova u ovoj utakmici, uprkos činjenici da je Dragan Ivanović i zvanično preuzeo kormilo tima. Na početku meča beležimo po jednu akciju na obe strane. Ćirković je u 7. minutu uputio dobar centaršut sa desne strane, ali su štoperi Bačke bili prisebni i sa peterca izbacili loptu u polje. Već u sledećem minutu uzvraća Mićić solidnim šutem sa petnaestak metara, ali pravo u Popovića. Sledi period igre između dva šesnaesterca. Bačka pokušava da napadne sa bokova, ali dobro postavljena odbrana gostiju bez većih problema odbija sve napade. U 31. minutu Švonja dobija žuti karton zbog povlačenja protivničkog igrača s leđa. Dva minuta kasnije i Šarac završava u Piperovoj beležnici zbog oštrog starta nad Georgijevićem, koji vrlo brzo biva zamenjen zbog povrede. Mićić još jednom šutira na gol, ovog puta sa desne strane, ali Popović sigurno interveniše. Povređenog kapitena Bačke Bjeloša je u 40. minutu zamenio Ivković. Mogao je Mićić ozbiljnije da ugrozi gol Voždovčana u 41. minutu, ali se u ključnom trenutku okliznuo i prilika je otišla u nepovrat.

U nastavku su domaći prvi zapretili. Luković je šutirao sa ivice šesnaesterca u 47. minutu, ali lopta odlazi pored gola. Ključni momenat utakmice dogodio se u 59. minutu, kada je Račić izašao sam pred Popovića, ali je previše oklevao, pa mu je golman gostiju ušao u šut i spasao siguran gol. Kazna za ovaj promašaj usledila je četiri minuta kasnije. Ćirković je centrirao sa desne strane, neko od odbrambenih igrača Bačke je glavom izbio loptu sa peterca, ali pravo na nogu Filipoviću koji šalje loptu ispod Jevrića – 0:1. Stuparević je u 78. minutu napravio pravi slalom kroz odbranu Bačke, dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Jevrić zaustavio njegov pokušaj. Minut kasnije Ćirković je sjajno izbegao ofsajd zamku backa-bp-3.gifdomaćih, ali je Jevrić bio brži i pokupio loptu ispred njega. Bačka kreće na sve ili ništa, u 82. minutu Ivković pokušava glavom sa nekoliko metara, ali prečka zaustavlja njegov udarac. Dva minuta kasnije Ivković je ponovo u prilici, snažno šutira sa petnaestak metara, ali pravo po sredini gola, pa Popović lako zaustavlja taj udarac. Nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju, Račić šutira sa peterca, ali Popović je još jednom na mestu. Sudija Piper je u istom minutu isključio temperamentnog trenera domaćih Ivanovića zbog prigovora, a tada su kola Bačke i definitivno krenula nizbrdo. Domaći u 89. minutu gube loptu na tridesetak metara od svog gola, preuzima je Putinčanin koji se lako probija do šesnaesterca i lagano plasira loptu u desni donji ugao pored istrčalog Jevrića – 0:2. Završni udarac delo je Mašovića, koji je u sudijskoj nadoknadi lepo ispratio centaršut Zeca sa desne strane i nije mu bilo teško da sa tri metra ubaci loptu u praznu mrežu domaćih.

Dragana Ivanovića očekuje dosta posla kako bi tim iz Bačke Palanke uspeo da sačuva od ispadanja. Za to je, svakako, potrebno vreme, ali i, čini se, nekolicina kvalitetnih igrača. Pre svega u odbrani.

Da biste postavili komentar neophodno je da se prijavite. Ako nemate korisnički nalog prvo je potrebno da se registrujete.