Subotičani na korak do boda PDF Štampaj E-mail
Autor Andjelko Belic
Saturday, 01 April 2017

cair-nis.gifDanas su odigrane i preostale utakmice 28.kola Super lige Srbije.

U popodnevnom terminu Crvena Zvezda je ugostila subotički Spartak. Utakmicu je obeležio debitant u crveno belom timu Srđan Vujaklija kao dvostruki strelac. Opet je ovaj igrač svirao violinu radosti u 2' i 59'. Gol za plave golubove je postigao Đorđe Ivanović u 54'.

Druga utakmica dana je odigrana u Čačku. Borac je poražen u derbiju začelja od ekipe Rada. Gol odluke na utakmici je postigao Vladimir Rodić u 35.minutu.

Od 17.časova je odigrana i druga utakmica tog termina. Radnik je u Surdulici takođe igra derbi začelja. Gost je bio tim Bačke. Domaćin je ovde za gol bio bolji. Strelac tog gola je bio Miloš Trifunović iz penala u 35'.

Ipak najzabimljiviji meč u tim satima je odigran u Beogradu na vrhu TC Stadion, Voždovac je rezultatski pregazio favorizovani sastav Vojvodine. Bilo je na kraju 4: 1. Sve je po gosta loše krenulo u 33'. Tada je isključen Bogdan Planić. Minut kasnije i kazna u vidu gola Nemanje Nikolića. Potom golove za "Zmajeve" su postizali: Ognjen Krasić 36', Đuro Zec 85' i Stefan Dražić 90'. Gol počasni za goste je delo Nikole Trujića u 75'.

U Lučanima Mladost je savladala ekipu Javor-Matisa. Derbi zapadne Srbije je rešio Saša Jovanović u 77'.

Kruševljani su ubedljivo dobili tim Novog pazara. Bilo je to glatkih, 3: 0. Aleksa Vukadinović je doveo "čarapane" u vođstvo u 22', a potom je dvostruki strelac bio Enver Alivodić u 25' i 85'.

Poslednja utakmica dana je odigrana na niškom "Čairu". Bio je to derbi kola koji je po navici dobio Partizan. Radnički ponovo nije umeo protiv crno belih, a golove za goste su postigli Uroš Đurđević u 70 i Leonardo u 90'.