Peta pobeda Srbije PDF Štampaj E-mail
Autor Andjelko Belic
Sunday, 16 July 2017

gs30.gifŽenska juniorska reprezentacija Srbije poražena je u 2. kolu C grupe na XIX SP 2017. u Meksiku.

Brazil je prošle noći po našem vremenu, u Boki del Rio, pobedio Srbiju sa 3:1, po setovima 25:13, 25:21, 23:25 i 25:22, posle 111 minuta igre. Utakmicu u Areni Verakrus posmatralo je 1150 gledalaca, sudili su Abed Kelfun iz Alžira i Sabina Vite iz Nemačke. Juniorke Srbije će za plasman u četvrtfinalne grupe morati da savladaju SAD u poslednjem meču u grupi. Poražene su izabranice Marijane Boričić od Brazila, u meču u kome Srbiju nije najbolje služio prijem i napada. Sve to je rival znalački koristio i na kraju drugom pobedom u Boki del Rio obezbedio plasman u četvrtfinalne grupe.
Maja Radović i Tatjana Gemović u ženskoj, i Jovan Vukmirović i Nikola Vujović u muškoj konkurenciji, zuzaeli su treća mesta u G grupi kvalifikacija II Kontinentalnog kupa CEV 2017-2018 u beach – volley u kadetskoj konkurenciji, u Šiofoku. Na turniru koji je kvalifikacioni za Olimpijske igre mladih koje će se odigrati 2018. u Buenos Airesu u Argentini, obe srpske kadetske ekipe zaustavljene se na korak od finala. U konkurenciji kadetkinja, u razigravanju za plasman u finale, poljski par Jundzil/Gjerčinska pobedio je Maju Radović i Tatjanu Gemović sa 2:0, po setovima 21:14 i 21:13, posle 31 minuta igre. U konkurenciji kadeta, mađarski par Hajoš/Streli je u razigravanju za plasman u finale pobedio Jovana Vukmirovića i Nikolu Vujovića sa 2:0, po setovima 21:19 i 21:19, posle 34 minuta igre. Plasman u finalnu fazu izborile su kadetkinje Holandije i Poljske i kadeti Holandije i Mađarske.

Ženska seniorska reprezantacija Srbije zabeležila je petu pobedu u XXV Gran Priju 2017. Srbija je jutros, u poslednjem, 3. kolu D grupe II vikenda I divizije u Sendaiju, savladala Tajland sa 3:1, po setovima 25:17, 23:25, 25:16 i 25:19, posle 96 minuta igre.Utakmicu u Kamei Areni posmatralo je 1850 gledalaca, a sudili su Jo He Kang iz Koreje i Mario Bernaola iz Španije. Srbija je tirujumfovala na turniru u Sendaiju, pošto je savladala Tajland. Izabranice Zorana Terzića su odlično počele meč, a zatim dozvolile borbenim i upornim Tajlanđakama da izjednače. Ipak, u trećem i četvrtom setu Srbija je potvrdila da je kvalitetnija ekipa, pa će u Hong Kong otputovati sa prvog mesta ukupne tabele Gran Prija. Srbija je povela na početku meča sa 3:1, pa 5:2, 8:5 i 10:6. Kako je set odmicao, tako je Srbija povećavala prednost: 13:8, pa 18:11. Smanjio je Tajland na 20:15, a Srbija povećala na 23:15, da bi prvi set rešila u svoju korist sa 25:17. Tajland je u drugom setu poveo sa 4:0, ali je Srbija izjednačila na 7:7, pa povela sa 9:8. U nastavku je bilo 14:11 za Srbiju, ali tada dolazi do pada u igri, što je Tajland iskoristio i poveo sa 18:15, pa 22:16. Smanjila je Srbija na 22:19, pa posle 23:19 na 23:21. Vodio je Tajland sa 24:21, a set je dobio sa 25:23 i izjedančio na 1:1 u setovima. Početak trećeg seta obeležila je izjednačena igra, da bi Srbija povela sa 8:6, a Tajland izjednačio na 10:10. Posle 11:11 Srbija je, na servis Bojane Živković (4 asa), serijom 9:0 stigla do 20:11, a drugi set je završila sa 25:16 i povela sa 2:1 u setovima. Četvrti set je počeo vođstvom Srbije od 3:1, pa 6:2 i 8:3. Vodila je Srbija sa 11:6, a Tajland smanjo na 11:9. Odgovorila je Srbija sa dva uzastopna poena za 13:9, a u završnici je bilo 18:15, pa 21:16. Srbija je četvrti set dobila sa 25:19, a meč sa 3:1 za petu pobedu u Gran Priju 2017.

Izvor informacije i foto: ossrb.org