Naslovna arrow Odbojka arrow Vesti iz OSS arrow Seniorke lako sa Turskom, seniori bez polufinala
Seniorke lako sa Turskom, seniori bez polufinala PDF Štampaj E-mail
Autor Andjelko Belic
Friday, 07 July 2017

odbojka-lopta15.jpgŽenska seniorska reprezantacija Srbije zabeležila je maksimalnu pobedu na startu A grupe I vikenda I divizije jubilarnog, XXV Gran Prija 2017. u Ankari.

Srbija je danas u prvoj utakmici 1. kola savladala Tursku sa 3:0, po setovima 25:19, 25:17 i 25:15, posle 81 minuta igre. Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 3000 gledalaca, a sudili su Natanon Sovapark iz Tajlanda i Fabris Kolados iz Francuske. Izabranice Zorana Terzića su sigurnom i ubedljivom igrom potpuno nadvisile Tursku i zabeležile maksimalnu pobedu u Ankari. Povela je Turska u prvom setu sa 5:1, a zatim i sa 10:6. Usledila je fantastična serija Srbije od 10 uzaastopnih poena, za vođstvo od 16:10. Srbija je čuvala stečenu prednost do konačnih 25:19 za vođstvo od 1:0. Srbija je i u drugom setu nastavila sa dobrom i sigurnom igrom i povela sa 5:1, 8:3 i 11:5. Smanjile su Turkinje u nastavku na 15:12, pa 16:15, ali je Srbija ponovo stekla 4 poena viška – 20:16. Srbija je u finišu vodila sa 23:17, a set je dobila sa 25:17 i povela sa 2:0 u setovima. U trećem setu Srbija je povela sa 6:2, a zatim sa 12:8. U završnici seta Srbija je vodila sa 19:14, a treći set je dobila sa 25:15, a meč sa maksimalnih 3:0.

Muška pionirska reprezentacija zabeležila je drugu pobedu na I EP 2017. u Konji. Srbija je danas, u meču 4. kola A grupe, savladala Finsku sa 3:0, po setovima 25:23, 25:20 i 25:16, posle 77 minuta igre.

Milena Matić i Marija Milošević, prvakinje Srbije u beach – volley, poražene su u 1. kolu glavnog žreba CEV Satelita u Laholmu, u Švedskoj, pa će takmičenje nastaviti u razigravanju za plasman u polufinale. Litvanke Dumbauskaite i Povilaitite, 5. nosioci, pobedile su jutros Matićevu i Miloševićevu sa 2:0, po setovima 21:18 i 21:19, posle 34 minuta igre. Matićeva i Miloševićeva će večeras od 20.10 časova igrati protiv švedskog para Kristina Turin/Suzana Turin. Na turniru u Laholmu sudi i Vladimir Milošević, međunarodni sudija u beach – volley iz Srbije.

Muška seniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale na Finalnom turniru XXVIII Svetske lige 2017. u Kuritibi. Francuska je večeras po našem vremenu, u meču poslednjeg, 3. kola K grupe, savladala Srbiju sa 3:2, po setovima 25:21, 25:20, 17:25, 18:25 i 15:11, posle 115 minuta igre.

Izvor informacije i foto: ossrb.org