Naslovna arrow Odbojka arrow Vesti iz OSS arrow Srbija brzo i lako sa Rusijom
Srbija brzo i lako sa Rusijom PDF Štampaj E-mail
Autor Andjelko Belic
Friday, 21 July 2017

jm44.gifŽenska seniorska reprezentacija Srbije plasirala se na Finalni turnir XXV Gran Prija 2017. dva kola pre kraja Interkontinentalne runde takmičenja.

Srbija je danas u Hong Kongu zabeležila 6. pobedu, pošto je u 1. kolu G grupe III vikenda I divizije XXV Gran Prija 2017. savladala Rusiju sa 3:0, po setovima 26:24, 25:14 i 25:19, posle 81 minuta igre.Utakmicu u dvorani Koloseum posmatralo je 8360 gledalaca, a sudili su Ibrahim Mohd Ahmad Al Nama iz Katara i Patriša Rolf iz SAD. Srbija je i dalje vodeća selekcija u Gran Priju i prva koja je, posle domaćina Kine, izborila plasman na Finalni turnir u Nanđingu.

Izabranice Zorana Terzića ubedljivo su savladale Rusiju, u meču u kome se pitanje pobednika praktično nije ni postavljalo. Istina, imala je Rusija priliku da povede sa 1:0, ali je Srbija uspešno odolela, da bi od tog trenutka Srbija potpuno preuzuela kontrolu igre i rezultata. Posle izjednačenog početka utakmice, Rusija je povela sa 9:5, a Srbija odmah izjednačila, a zatim povela sa 11:10, pa 13:11. Rusija je poravnala na 14:14, a potom su ekipe osvajale po dva poena u nizu, da bi posle 16:16 usledila igra poen za poen. Rusija je prva stigla do set lopte i povela sa 24:23, da bi Srbija sa tri vezana poena preokrenula skor i prvi set dobila sa 26:24. Srbija je na startu drugog seta povela sa 4:2, pa 8:3 i 14:5. Vodila je Srbija u nastavku sa 18:6 i 22:10, a na kraju je bilo 25:14 za 2:0 u setovima. Početak trećeg seta pripao je Srbiji, koja je povela sa 3:0 i tu razliku održavala do 9:6, kada su Ruskinje smanjile na 9:8. Odgovor Srbije bilo je vođstvo od 12:9, pa 15:10. Vodila je Srbija u završnici sa 17:12, 20:14 i 22:16, da bi set dobila sa 25:19, a meč sa 3:0.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije zauzela je prvo mesto u G grupi XIX SP 2017. u Boki del Rio, pa će u razigravanju za plasman 9 – 12. mesta igrati protiv Dominikanske Republike. Srbija je prošle noći po našem vremenu, u 3. kolu G grupe savladala Meskiko sa 3:0, po setovima 25:21, 25:20 i 25:17, posle 77 minuta igre.Utakmicu u Areni Verakrus posmatralo je 1350 gledalaca, sudili su Siniša Ovuka iz Bosne i Hercegovine i Lanca Miler iz Bahama. Juniorke Srbije su prema očekivanju maksimalno porazile Meksiko, pa će u razigravanju za plasman 9 – 12. mesta igrati protiv Dominikanske Republike. Po trenutnom rasporedu, taj meč bi trebalo da se odigra u nedelju, 23. jula od 3.00 časa po našem vremenu, ali su moguće promene satnice utakmica u Boki del Rio.

Muška kadetska reprezentacije Srbije počeće 29. jula pripreme za Balkansko prvenstvo 2017, koje će se odigrati 8 – 12. avgusta u Leskovcu. Boško Mačužić, prvi trener kadeta Srbije, na pripreme je pozvao 15 igrača.

Na spisku su:

TEHNIČARI: IVAN MARKOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO) I ALEKSA BATAK (PARTIZAN).
KOREKTORI: STANISLAV PAUNOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), VUK IVANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I JOVAN VUKMIROVIĆ (ŽELEZNIČAR, BEOGRAD).
LIBERA: STEFAN NEGIĆ (PARTIZAN) I RADOSLAV BRBORIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).
BLOKERI: NIKOLA MELJANAC (CRVENA ZVEZDA), ANDREJ RUDIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I MARKO LEČIĆ (FUTOG).
PRIMAČI: DAVIDE KOVAČ (PARTIZAN), BORIVOJE GOLUBOVIĆ (VGSK, VELIKO GRADIŠTE), LAZAR BAJANDIĆ (FUTOG), STEFAN SKAKIĆ (PARTIZAN) I LUKA TADIĆ (CRVENA ZVEZDA).

Na prvenstvu će učestvovati 9 reprezentacija: Srbija, Bugarska, Rumunija, Grčka, Turska, Moldavija, Crna Gora, BJR Makedonija i Albanija. Na dosadašnjih 16 Balkanskih prvenstava, kadeti Srbije su osvojili 12 medalja: 8 zlatnih i 4 srebrne.

Izvor informacije i foto: ossrb.org