Srbija maksimalna sa Japankama PDF Štampaj E-mail
Autor Andjelko Belic
Saturday, 15 July 2017

sio5.gifŽenska seniorska reprezantacija Srbije ostvarila je četvrtu pobedu u XXV Gran Priju 2017.

Srbija je jutros, u 2. kolu D grupe II vikenda I divizije u Sendaiju, savladala Japan sa 3:0, po setovima 25:21, 25:20 i 25:20, posle 81 minuta igre. Utakmicu u Kamei Areni posmatralo je 3650 gledalaca, a sudili su Venšeng Luo iz Kine i Vojćeh Marošek iz Poljske. Ubedljivom igrom izabranice Zorana Terzića stigle su do prve pobede u Sendaiju, odnosno četvrte u ovogodišnjem Gran Priju. Savladan je Japan, u meču koji je obilovao rezultatskim preokretima i obostrano odličnom igrom u odbrani. Srbija je bila konkretnija i smirenija u završnicama sva tri seta, što joj je donelo maksimalnu pobedu.

Izjednačena borba se vodila na početku meča, da bi Japan poveo sa 8:6, a Srbija preokrenula na 10:9. Usledilo je novo vođstvo Japana – 12:10, pa preokret Srbije – 15:13. U završnici, Srbija je povećala prednost na 21:17, a Japan smanjio na 22:20. Na kraju je bilo 25:21. U drugom setu Japanke su povele sa 5:1, pa 8:5 i 10:6. Serijom 5:0 Srbija stiže do 11:10, pa 16:13. Održavala je Srbija razliku do 20:17, kada je Japan smanjio na 20:19. Uzvratila je Srbija vođstvom od 22:19, odnosno 25:20 za prednost od 2:0 u setovima. Srbija je treći set počela vođstvom od 5:1, pa 7:3, da bi borbene i uporne Japanke izjednačile na 9:9. Vodila je Srbija sa 12:10, a Japan prvo poravnao rezultat, a zatim i poveo sa 15:13. Srbija je uspela da izjednači na 17:17 i zatim ponovo stigne do prednosti, koja je u finišu bila čak pet poena – 23:18. Srbija je treći set rešila u svoju korist sa 25:20, a meč sa maksimalnih 3:0.

Milena Matić i Marija Milošević, prvakinje Srbije u beach – volley, zauzele su sedmo mesto na CEV Satelitu u Šiofoku, u Mađarskoj. U meču razigravanja za plasman u polufinale, danski par Tindeskov/Trans pobedio je Matićevu i Miloševićevu sa 2:1, po setovima 21:10, 14:21 i 15:10, posle 38 minuta igre. Srpske prvakinje će narednog vikenda (20 – 22. jul) igrati na CEV Satelitu u Ljubljani, u Sloveniji.

Maja Radović i Tatjana Gemović u ženskoj konkurenciji izborile su plasman u razigravanje za plasman u finale G grupe kvalifikacija II Kontinentalnog kupa CEV 2017-2018 u beach – volley u kadetskoj konkurenciji, dok su Jovan Vukmirović i Nikola Vujović u muškoj konkurenciji zauzeli četvrto mesto. Na turniru koji je kvalifikacioni za Olimpijske igre mladih koje će se odigrati 2018. u Buenos Airesu u Argentini, obe srpske kadetske ekipe ostvarile su po 2 pobede i 2 poraza, s tim što su kadeti zauzeli četvrto mesto sa istim učinkom kao drugoplasirana Poljska i trećeplasirana Mađarska, ali sa slabijim set količnikom. Maja Radović i Tatjana Gemović će sutra (nedelja, 16. jul) igrati protiv Poljske za plasman u finale, gde pobednika čeka Holandija. U konkurenciji kadeta u razigravanju će igrati Poljska – Mađarska, a u finalu će pobednik igrati protiv Holandije.

Izvor informacije i foto: ossrb.org