Naslovna arrow SportIN arrow Dopisnici javljaju arrow Finale Kupa Pecinaca
Finale Kupa Pecinaca PDF Štampaj E-mail
Autor Kupinovo
Sunday, 02 June 2013

28.05.2013 u 17.30h Fk Kupinovo - Fk Donji Srem.

Veoma zanimljiva utakmica pred oko 200 navijaca odigrana je juce na Ciglani. Povela je Mladost vec pocetkom prvog polu vremena golom sjajnog Ljubojevica,veliko slavlje na terenu i tribnama. Igrao se 35. minut kada su Pecinci izborili slobodan udarac sa 20-ak metara. Sjajan sut,ali fantasticnom paradom, golman Kupinova, Sadzak spasava svoj tim. Igrao se dobar fudbal u prvom delu utakmce,i kada su vec svi mislili da ce Kupinci otici na odmor sa minimalnim vodstvom Pecincani iznenadjuju i izjednacavaju na 1:1. Sudija salje igrace na odmor. Drugo poluvreme Kupinovo pocinje u istom sastavu dok Donji Srem menja povredjenog Perica. Veliki broj sansi na obe strane. Na prvu izmenu se odlucio trener Kupinova Dragan Kurjacki. Izasao je Djuricic a umesto njegao usao Slavnic. Tempo igre je malo opao a Kupinci su se opustili. Aut na levoj strani,loptu uzima Jovanovic,baca je daleko u sesnaestera Kupinova, losa intrvencija zadnje linije i GOOL,Pecinci vode 1:2. Vidno razocarani igraci FK Kupinova olako primaju i treci gol. Kupinovo-Pecinci 1:3. Kupinci se konacno bude,pokusavaju po svaku cenu da postignu pogodak. Ali hendikep za trenera Kurjackog,primoran je da izvede povredjenog Majstorovic Petra. Umesto njega ulazi Dobrasinovic. Kao trecu,i poslednju izmenu trener izvodi Gavrilovica a ubacuje Nauma. 13 minuta pre kraja trener Dragan Kurjacki menja formaciju i igra na sve ili nista. 6. minuta kasnije ispostavilo se kao dobro resenje,Vukic Danijel postize gol za 2:3. Ponovo slavlje Kupinaca. Jako malo vremena do kraja,Kupinci napadaju Donji Srem odeleva napadima. Lepa lopta Majstorovic Mladena ka Boskovic Nikoli,sjajna prilika i GOOOL. FK Kupinovo-FK Donji Srem 3:3. Odusevljenje u publici. Sudija,zbog prigovora pokazuje direktan crveni karton igracu Donjeg Srema Jovanovicu. Pecincani izvode loptu sa centra a sudija oznacava kraj utakmice. Sutirace se penali. Bilo je 3:3 kada je sjajni Matija Segavac procitao Arsenijevica i odbranio mu penal. Ali nije se dao ni golman Kupinova Sadzak,i on brani penal u sledecoj seriji...4:4. Sledeca serija bila je uspesna za obe ekipe,ali onda u sedmoj seriji sjajni Sadzak brani penal i dovodi Kupinovo na samo korak od pehara kupa. Odgovornost preuzima Slavnic. Hladnokrvno zakucava loptu po sred gola i donosi Kupinovu istorijsku pobedu. Navijaci utrcavaju na teren i bacaju u vis trenera Kurjackog. KUPINOVO JE OSVAJAC KUPA ZA SEZONU 2012/13. Pecincani odlaze pognutih glava,dok Kupinci odlaze na centar Kupinova i slave do kasno u noc.

Da biste postavili komentar neophodno je da se prijavite. Ako nemate korisnički nalog prvo je potrebno da se registrujete.