Podrinje detalj arhiva, foto: Živko Radivojević

U jednoj rečenici: zaslužena pobeda uigranije i fizički spremnije ekipe Podrinja, koja je dokazala da je, u ovom, trenutku, najbolja tim u „sremskoligaškom karavanu“. Strelci: 1:0 Živković u 63. minutu, 2:0 Pavlović u 73. minutu, 3:0 Ivanković u 88. minutu. Mačvanska Mitrovica: Stadion Podrinje. Gledalaca: 250. Sudija. Dragutin Meničanin (Vrdnik). Pomoćnici: Branislav Ljubinković (Ruma) i Blagoje Radić (Irig). Delegat: Slobodan Turčinović (Inđija). Žuti kartoni: A. Radovanović u 40, minutu, Arseniović u 52. minutu i Teodorović u 70. minutu (Podrinje), Perišić u 30. minutu, Ljubojević u 30, Knežević u 60. minutu i Vesić u 65. minutu.

PODRINJE: Relić, Teodorović, A. Radovanović, Pršić, Đurđević (od 81. minuta Petković), Živković (od 86. minuta Ivanković), Pavlović (od 87. minuta Kabašaj), Pantić, Arsenović, Tomić, Ivić.

SLOBODA: Radosavljević, V. Ninić, Ljubojević, Knežević, Ašćerić (od 46. minuta Ašćerić), Vesić (od 79. minuta, Mrkajić, Krkobabić (od 46. minuta Obradović), Nović, Radošević, Perišić.

Igrač utakmice: Borislav Živković (Podrinje).

U jednoj rečenici: zaslužena pobeda uigranije i fizički spremnije ekipe Podrinja, koja je dokazala da je, u ovom, trenutku, najbolja tim u „sremskoligaškom karavanu“.

S druge strane, bez odgovarajuće igre na sredini terena i uz „hroničnu neefikasnost“, Sloboda nije imala šta da traži u derbi utakmici 13. kola. Samo na momente, ekipa iz Donjeg Tovarnika „ličila je na sebe“. Knežević je u 49. minutu, šutem iz slobodnog udarca, sa oko 30. metara, pokušao da iznenadi: lopta je prošla tik pored leve stative gola domaćina. U 65. minutu viđena je najidealnija prilika sa Slobodu: Majstorović je bezuspešno pokušao da lobuje Relića, iako se u tom trenutku činilo da bi plasiranje lopte pored golmana Podrinja bilo delotvornije. To je bilo, uglavnom, sve vredno pomena u igri Slobode. S druge strane, domaćin, je imao više od igre: pored tri gola, zabeleženo je i nekoliko neiskorišćenih prilika: 20. minut Pavlović, 34. minut Pavlović, 43. minut Đurđević, 56. minut Đurđević.

1:0 (63. minut). Iskusni Bratislav Živković, na najbolji način – golom, dokazao je da je „najjača poluga“ u Podrinju. Jednostavno, iskoristio je neodlučnost u igri odbrane gostiju.

2:0 (73. minut). Pavlović prihvata povratnu loptu i glavom je šalje iza leđa Radosavljevića. Praktično, pobednik već tada je bio odlučen.

3:0 (88. minut). Ivanković je samo potvrdio dominaciju domaćina.