Odbojkašice Inđije su ostvarile očekivanu pobedu na startu drugog dela takmičenja. U inđijskoj Hali sportova pred oko 100 gledalaca odbojkašice Inđije su ugostile ekipu Leskovac 98.

Domaći sastav je u meč ušao oslabljen neigranjem dve svoje standardne igračice, ali im to nije smetalo da sa maksimalnih 3: 0 savladaju svoje gošće. U gostujućem timu je bilo nekoliko vrlo iskusnih igračica, a to treneru Aleksandru Živkoviću nije pomoglo ni set da osvoji. Sa druge strane Jovana Katarić može biti zadovoljna novom ostvarenom pobedom, kao i sazrevanjem tima koji je znao u otsudnim momentima da prelomi svaki set.

U prvom setu Inđija brzo stiže do 5: 0. Tu se gošće bude, posebno iskusni trio Maja Nikolin, kapitenka Katarina Stoiljković i Tanja Tošić. Brzo je bilo, 6: 3, pa 10: 9, da bi tehnički odmor obeležio rezultat 12: 10. Gošće tu ne staju i prvi put poravnavaju rezultat, 12: 12 i prelaze u vođstvo, 12: 13, pa 12: 14. I tada nastaje rezultatska klackalica sve do 20: 20. Tu mladi sastav domaćeg tima pokazuje svoje novo lice i brzo je 23: 20. Gošće namaju snagu za nov preokret i set se završava sa rezultatom, 25: 22.

Drugi set počinje sa razmenom osvojenih poena sve do rezultata, 5: 5. Tu se Inđija odlepljuje i na tehnički odmor se odlazi sa rezultatom, 12: 7. Ni u nastavku saveti gostujućeg trenera nisu davali rezultat pa je set brzo završen sa 25: 14 i 2: 0 u setovima.

Treći i odlučujući set se rezultatski lomio sve do tehničkog odmora. Vodio je domaći tim sa 5: 3, pa gošće 5: 6, pa opet Inđija 8: 6, opet gošće 8: 10 i potom 12: 11. Taj tehnički odmor je više prijao domaćem timu. Brzo je bilo 15: 11. Leskovčanke sa na trenutak vraćaju u set, 15: 14 i tu se lomi njihov otpor. Serija poena i inđija ima ogromnih 20: 14, a prvu set i meč loptu na 24: 18. Ipak na kraju tog seta je bilo 25: 20 i 3: 0 u setovima.

U domaćem timu je bilo teško izdvojiti po učinku neku igračicu, ali su starterke iznele sav teren za novu desetu prvoligašku pobedu.

Inđija: Popadić (K), Živković, Radulović, Orlić, Dubačkić, Trivun, Katić (L), Stojanović, Milosavljević, Milošević, Matić.
Trener: Jovana Katarić

Leskovac 98: Petra Stamenković, Denić, Kankaraš, Tošić, Nikolin, Stoiljković (K), Teodora Jovanović (L), Miljana Stamenković, Cerović, Prokopović, Miljković, Nikolić.
Trener: Aleksandar Živković