Niška hala “Čair” je večeras bila domaćin već po tradiciji finalnom turniru Kupa “Radivoj Korać”. Prvi takmičarski dan je bio vrlo uzbudljiv. Finalni turnir Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća otvorili su FMP i Metalac. Tim iz Železnika je ubedljivo slavio i prvi obezbedio plasman u polufinale.

Meč je počeo sa nekoliko promašaja na obe strane. FMP je prvi „proradio“, odmah su Valjevci uhvatili priključak, a na kraju prve deonice koja je bila prilično izjednačena ekipa iz Železnika je vodila 21:16. U drugoj četvrtini FMP je pojačao ritam i posle dve trojke i dvojke u 12. minutu stigao do 29:16, a u 18. minutu posle sjajnih asistencija Čovića i atraktivnih zakucavanja Simanića i do najvećih 44:27. Drugo poluvreme donelo je još ubedljiviju igru tima iz Železnika. FMP je povećavao prednost iz minuta u minut, a u 27. minutu bilo je ogromnih 71:40. Najveću prednost FMP je imao u 29. minutu – 77:40, kada je praktično i rešeno pitanje pobednika. ABA ligaš je do kraja održavao visoku prednost i rutinski stigao do pobede i plasmana u polufinale, gde ga u subotu od 17.00 časova čeka bolji iz duela Crvena zvezda – Borac.

Izvor informacije i foto: kss.rs

Drugu utakmicu su igrali timovi Crvene zvezde i čačanskog Borca. Malo ko je očekivao da će to biti prava drama, a favorizovani igrači Crvene zvezde su spasavali prolaz u polufinale. Borac je bio na domak velikog iznenađenja, a sve je rešeno posle dodatnih pet minuta igre. Konačan rezultat je bio 85: 79. Po četvrtinama je bilo: 15: 14, 21: 16, 12: 16, 23: 25 (71: 71) i 14: 8. Najefikasniji igrač meča je bio igrač Borca Ilija Đoković sa 18 poena, a kod Crvene zvezde je to bio Đems Feldin sa 15 poena. Utakmicu je pratilo 4.000 gledalaca.