Sloboda detalj

Iako su uslovi za igru bili prilično nepovoljni (natopljen teren i prohladno vreme), akteri utakmice u potpunosti su zadovoljili gledaoce. STRELCI: 1:0 Kordolup u 20, 1:1 Mijalović u 40. minutu; realizacija penala: Knežević, Marković, V. Ninić i Majstorović (Sloboda), Vidović i Radović (Omladinac.
DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode. GLEDALACA: 50. SUDIJA: Miloš Negovanović (Sremska Mitrovica) 8. ŽUTI KARTONI: Ragastovac, Trbović i M. Mitrović (Sloboda), Mihajlović (Omladinac).

SLOBODA: Radosavljević 8, Ragastovac 7,5, M. Mitrović 7 (od 50. Majstorović 7), V. Ninić 8, Mijatović 7, Ašćerić 7 (od 46. Knežević 7), Radošević 7 (od 46. Perišić 7), Trbović 7,5, Mrkajić 7, Kordolup 7,5, Marković 7,5.

OMLADINAC: Jagodić, Ivetić 8, Maksimović 8, Mihajlović 7,5 (od 85. Radović), Miodragović 7,5, Marko Živković 7 (od 86. Zogović), Ležajić 8, Labović 7, Spasić 7, Radojčić 7 (od 60. Vidović 7), Miloš Živković 7.
IGRAČ UTAKMICE: Vladan Ninić.

Iako su uslovi za igru bili prilično nepovoljni (natopljen teren i prohladno vreme), akteri utakmice u potpunosti su zadovoljili gledaoce.

Već posle uvodnih minuta moglo se zaključiti da su gosti fizički spremniji i organizovcaniji, te su diktirali tempo igre. Preko Maksimovića (5. minit) i Miodragovića (11. minut) ozbiljno su preipretili. Ipak, Sloboda prva dolazi u vođstvo: posle centaršuta Markovića sa desne strane, na drugoj strani kaznenog prostora gostiju na pravom mestu je bio Kordolup (najniži igrač na terenu), koji glavom loptu šalje u mrežu. Omladinac je nastavio sa dominacijom: Ivetić u 30. i Mihajlović u 35. propuštaju izgledne prilike. Do poravnanja rezultata je došlo u 40. minutu, kada je Mihajlović jednu odbijenu loptu prosledio iza leđa Radosavljevića.

U drugom poluvremenu Omladinac nije uspeo da materijalizuje inicijativu, te se pristupilo izvođenju penala. Proslavio se Radosavljević, koji na startu hvata „živu loptu“ iskusnog Ležajića. Posle njega ni Labović nije uspeo da se upiše u listu strelaca te se moglo naslutiti koja će ekipa u polufinale Kupa PFS SREMA. Коd domaćina samo Mrkajić nije postigao gol sa 11 metara.

Po prikazanoj igri, posebno su se istakli: kod domaćina, Radosavljević (odlično je odradio svoj posao), u odbrani sigurni Vladan Ninić i Trbović („najviše pređenih kilometara“); u Omladincu, izvanredni Ležajić, Ivetić i Maksimović.