Vrlo teško je Sloboda došla do „planiranih“ bodova: samo nekoliko minuta je delilo goste iz Putinaca do velikog uspeha i osvajanja boda. Donji Tovarnik – Igralište: Slobode. Gledalaca: 100. Sudija: Rasko Petrović (Sremska Mitrovica). Strelci: 1:0 Mrkajić u 38, 1:1 Jovanov u 75, 2:1 M. Mitrović u 88. minutu. Žuti kartoni: Knežević, Ašćerić i Mrkajić (Sloboda), Zekanović, Stoisavljević, Jovanov i Milošević (PSK). Crveni karton: Obradović (Sloboda).

SLOBODA: Radosavljević, Ragastovac, Marković, M. Mitrović, V, Ninić, Ašćerić (od 56. Mijatović), Trbović, Gemeri (od 46. Knežević), Mrkajić (od 70. Majstorović), Kordolup i Perišić.

PSK: Milošević, Marjanović, Kvoćka, Zekanović, Stoisavljević, Bajić, Radanović, Savković, Bugarin, Jovanov, Alimpić.

Već u prvim minutima kolosalna prilika ua Slobodu: Mrkajić beži gostujućoj odbrani, ulazi u kazneni prostor i neometan šutira u donji levi ugao gola Miloševića. Na žalost, od domaćina, šut je bio neprecizan. Međutim, Mrkajić je u 38. minutu bio daleko koncentrisaniji, kada se upisao u listu strelaca, nakon odličnog proigravanja Ašćerića.

U 67. minutu Mrkajić je ponovo u „centru pažnje“. Na aut liniji (polovina PSK-a), pokušava da što duže drži loptu u svom posedu i tako „ukrade koji minut“. Nekako uspeva da se oslobodi gostujuće odbrane i uspeva da pošalje loptu ka golu ekipe iz Putinaca. Na opšte iznenađenje, lopta pogađa stativu gola i odbija se u polje, ali, nikoga od saigrača nije bilo u blizini.

U 75. minutu „hladan tuš“ za domaćina: Jovanov odlično reaguje na ubačenu loptu sa strane i poravnava rezultat. Pokušavali su domaći fudbaleru da dođu do drugog gola, ali, bez uspeha. I kada se činilo da će u Donjem Tovarniku doći do podele bodova, u 88. minutu Mirko Mitrović , centaršut Markovića „materijalizuje“, odn. postiže gol. To je bio i konačan rezultat.

Sudija Rasko Petrovići Sremske Mitrovice nije bio na visini zadatka. Nije na vreme smirio prenervozne igrače, te je, utakmica bila na ivici prekida.