Karatista inđijskog Železničara, član reprezentacije Srbije u borbama Mihailo Grubić nastupio je na Balkanskom prvenstvu koje je održano u Hali Sportova “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu 27.,.28. i 29. aprila. Na Balkanskom prvenstvu nastupilo je oko 1.200 plasiranih takmičara iz 12 balkanskih zemalja: Srbije, Turske, Hrvatske, Slovenije, BiH, Crne Gore, Rumunije, Bugarske, Makedonije, Grčke,Kipra i Albanije.

Takmičenje se odvijalo u tri dana na šest borilišta a Mihailo Grubić nastupio je trećeg dana u borbama u kategoriji -50 kg. On nije uspeo da ponovi rezultat iz Istambula prošle godine kada je izborio bronzanu medalju, naime u prvom kolu se sastao sa odličnim reprezentativcem hrvastke koji ga je savladao minimalnim rezultatom 0:1. Takmičar iz Hrvatske ga je ulaskom u finale povukao u repasažne borbe ali je MIhailo u odlučujućem meču za medalju izgubio od Turskog takmičara takođe minimalnim rezultatom 0:1 ne uspevši da se domogne pobedničkog postolja.

Šef borilišta na Balkanskom prvenstvu u Beogradu bio je Svetski karate sudija Miroslav Dragojlović.

By Miroslav Dragojlović

Svetski karate sudija najviše kategorije. Trener u KK Železničar. Saradnik Sportin.biz-a praktično od njegovog pojavljivanja na internetu. Posebnu pažnju posvećuje karate sportu, sa akcentom na mlade takmičare.