Šumar - arhiva, foto: Živko Radivojević

Dugo očekivani derbi 13. kola Opštinske lige Pećinci Šumar (Ogar) – Hajduk 1932 (Šimanovci) u potpunosti je pripao domaćinu, koji je pobedio 3:1, te su sada ove ekipe poravnate na vrhu tabele sa po 33 boda. S obzirom da je jesenas u Šimanovcima Hajduk 1932 pobedio 2:1, Šumar je u velikoj prednosti u slučaju da i posle 14 (poslednjeg) kola budu imali isto bodova. Tačnije: u tom slučaju, Ogarčani su šampioni.

Šumar je u rezultatsku prednost došao u 22 minutu golom Milana Vukića sa „bele tačke“. Na 1:1 je poravnao Seljimi: izveo je sa desne strane skraćeni korner, uputio je loptu pred gol Šumara, jedan od obrambenih igrača domaćina nespretno reaguje i loptu šalje u svoju mrežu. U 42. minutu, Milan Vukić nije iskoristio još jedan penal za domaćina. Totalna dekoncentrisanost poslednje linije odbrane, Šimanovčane je koštala mnogu u 49 minutu: Nikola Alfirović golom kažnjava nesporazum golmana Hajduka 1932 Pejakovića i iskusnog Klještana. U daljem toku utakmice velika inicijativa Šumara, koji pokušava da dođe do trećeg gola. To se dogodilo dva-tri minuta pre poslednjeg zvižduka sudije Zorana Berbera iz Pećinaca.

Strelac trećeg gola je ponovo bio mladi Nikola Alfirović.

Posle poslednjeg zvižduka sudije Berbera veliki slavlje domaćih fudbalera i navijača.

OGAR: Igralište Šumara. GLEDALACA: 200. SUDIJA: Zoran Berber (Pećinci). STRELCI: 1:0 M. Vukić u 22, 1:1 Seljimi u 29, 2:1 Alfirović u 49, 3:1 Alfirović u 87. minutu. ŽUTI KARTONI: Radojčić, Plavšić i Janković (Šumar), Aleksić, Klještan i Jovičić (Hajduk 1932). CRVENI KARTON: Aleksić, drugi žuti (Hajduk 1932).

ŠUMAR: Kozarev, Gordić (Sever), Plavšić, D. Vukić, Janković, Vračević, Đokić, Teodorović (Radojčić), Alfirović, M. Vukić, Kostić.

HAJDUK 1932: Pejaković, Vojkić (Lemajić), Jovičić, Klještan Aleksić, Mihić, Aračić, Đoković, P. Vukašinović, Seljimi, Andrić.