Veterani Fudbalskog kluba Hajduk iz Šimanovaca nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa, koje organizuje Udruženje klubova veterana FS Beograda. Izgubili su, kao domaćini, od ekipe Kosovo i Metohija iz Beograda 1:4 (1:2). Međutim, prijatno fudbalskog popodne pamtiće se najviše po nečemu drugom: pre početka utakmice Kupa, Hajduku je dodeljen pehar za osvojeno prvo mesto u 4B Ligi, koju organizuje Udruženje klubova veterana Beigrada (čiji je Hajduk član drugu godinu). Pehar kapitenu Srđanu Radosavljeviću, u ime Udruženja, predao je predsednik Nadzornog odbora Udruženja, Milan Mitrović, Kolo pre kraja sezone, (4. juna igra se poslednje kolo), Hajduk ima prednost od 13 bodova u odnosu na najbližeg pratioca.

Već u 4 minutu prvi gol: Dragomir Čestić, ostavio je iza sebe nekoliko protivničkih igrača i rutinskim šutem dovodi domaćina u vođstvo. Nadali su se navijači Hajduka povoljnom ishodu protiv ekipe, koja je ubedljivo prva u najvišem rangu – Prvoj ligi veterana. Na žalost, desetak minuta kasnije, golom Jokića, gosti su poravnali rezultat, a u 35. minuta već vode 1:2, golom Pavlovića. Fudbaleri Hajduka su u prvom poluvremenu bili ravnopravan takmac, čak su imali nekoliko izglednih prilika. U nastavku utakmice, fizički spremniji gosti dominiraju i preko Ivića (48. minut) i Jokića (68. minut) dolaze do konačnih 1:4.

Hajduk sa šampionskim peharom, foto: Živko Radivojević

Šimanovci: Igralište Hajduka. Gledalaca: 150. Sudija: Srđan Stevanović. Pomoćnici: Nenad Janković i Miloš Micić (svi iz Beograda).

Hajduk: Matić, Dobriković, Devrnja, Glumčević, Vasić, Trajković, Radosavljević, Bezbradica, Radočić, Čestić, Knežević. Igrali su još: Jakovljević, Katanić, Leković, Medić, Naić, Ignjatović i Krstović.

Kosovo i Metohija: Stipišić, Pavlović, Ristović, Čestić, Vuletić, Cvetković, Ivić, Joksimović, Mitrović, Ivanović, Janićijević. Igrali su još: Milosavljević, Gojković, Divljak, Vujošević, S. Cvetković, Tomić i M. Cvetković.

Po završetku utakmice, utiske je izneo Zoran Stojanović, glavni organizator svih aktivnosti veterana Hajduka, a po potrebi i aktivni igrač.

Igrali smo koliko nam je protivnik dozvolio – ističe Stojanović – Videlo se jasno koliko je rival iskusna i uigrana ekipa. Uz malo više sportske sreće rezultat bi bio bar malo povoljniji za nas. Nadamo se da ćemo u narednom izdanju Kupa biti uspešniji. Što se prvenstva tiče, jasno je da smo 4B Ligu prerasli i da smo se više nego zasluženi plasirali u višu ligu.