Rumenka je poprište druge polufinalne utakmice za popunu Vojvođanske fudbalske lige grupa “Jug”.

Sa lica mesta za naš i vaš web portal Sportin.biz direktan tekstualni prenos vrši Živko Radivojević.

Rumenka. Igralište: Jedinstva. Gledalaca: 450. Sudija: Marko Delibašić (Vrbas). Pomoćnici: Nikola Rijevac (Vrbas) i Marko Nikolić (Novi Bečej), Delegat: Filip Reljić (Vrbas). Strelaci: Zeljković 68′ (penal) – Jedinstvo, Ašćerić  62′, Majstorović 86′ – Sloboda. Žuti kartoni: Vučićević 10′. Latinović 52′ – Jedinstvo, Ašćerić 87′ – Sloboda.

JEDINSTVO: Brojčin, Latinović, Stanaer, Stevanović, Filipović, Vidosavljević, Đanković, Vučićević (Poznanović 55′), Novičević, Zeljković, Trivunović (Bakić 86′).
Rezervni igrači: Bičkaji, Bakić, Dangubić, Poznanović, Marić, Mitrović i Katardžić.

SLOBODA
: Radosavljević, Ragastovac, Marković, Mitrović (Majstorović 80′), V. Ninić,. Kordolup, Knežević, Ašćerić (Obradović 88′), Radošević (Kresojević 58′), Gemeri, Perišić.
Rezervni igrači: S. Ninić, Kresojević, Obradović, Krkobabić, Majstorović, Mijatović i Miličević.

Zagrevanje, foto: Živko Radivojević

1.minut: Velika prilika za Jedinstvo. Velika gužva u kaznenom prostoru Slobode. Kolosalna šansa za Novićevića.
3. minut Šansa sa Slobodu: šut Markovića po prečku sa 25. metara. Golman Stanković odbija u korner.
8.minut: Odličan centaršut Kordolupa sa leve strane, Ninić najviši u skoku, a prečka spašava domaćina.
10.minut: Vučićević žuti karton.
15.minut: Sve više ljubitelja fudbala oko igrališta. Po slobodnoj proceni oko 450 gledalaca.

Gledaoci, foto Živko Radivojević

23.minut: Gosti iz Donjeg tovarnika se sve više oslobađaju pritiska domaćeg tima.
28.minut: Bomba Kneževića sa 20. metara – Brojčin je siguran
45. minut Vrlo neugodan šut Trivunoviću: Radosavljević na mestu.
45. minut Kraj prvog poluvremena

Utisak posle prvih 45.minuta igre: prvih petnaestak minuta su protekli u dominaciji domaćina i u tom periodu viđeno je nekoliko lepih prilika. Potom dolazi do ravnoteže na terenu. Gosti “idu na prekide”, odn. na centaršuteve i na skokove Ninića.

VFL Sever baraž

Vrbas: OFK Vrbas Budućnost 1 : 0 HT

Počelo je drugo p0luvreme.
50. minut Trivunović u sjajnoj šansi, kada sa 6-8 metara od gola gostiju šutira. Sreća za Slobodu, njegov šut je izblokiran.
52. minut Žuti karton za Latinovića
55. minut Izmena u Jedinstvu: Poznanović umesto Vučićevića.
58. minut Osveženje u Slobodi: izlazi Radošević, ulazi Kresojević.
62. minut Šok za domaćina: mat u potezu Ašćerića. Sa 17. metara iskosa šutira u suprotan ugao gola Brojčina za 0: 1.

Sloboda, baraž u Rumenki, foto: Živko Radivojević

68.minut: 1: 1. Trivunović ulazi sa strane u kazneni prostor Slobode. Na nepropisan način zaustavlja ga Kresojević, a Delibašić pokazuje na “belu tačku”. Siguran izvođač je Zeljković.
80.minut: Nova zamena u Slobodi: Mitrovića menja Majstorović.
86.minut: Pad koncentracije odbrane domaćina: u srcu kaznenog prostora skače Majstorović za 1: 2.
86.minut: Trivunovića menja Bakić kod domaćina.
87.minut: Žuti karton dobija Ašćerić
88.minut: Obradović menja Ašćerića
Kraj. Jedinstvo – Sloboda 1: 2

Jedinstvo Rumenka, foto: Živko Radivojević

Potvrdilo se “staro fudbalsko pravilo” da ekipa koje neiskoristi svoje šanse gubi!