Sloboda je napravila veliki iskorak na putu ka Vojvođanskoj ligi – Jug. U revanš utakmici protiv Jedinstva iz Rumenke, odigranoj u Donjem Tovarniku, mreže su mirovale. Zbog pobede u Rumenki od 2:1, Sloboda je drugi finalista baraža. U drugom polufinalnom paru, TSK (Temerin) – Prvi maj (Ruma), uspešniji je bio rumski sremskoligaš: u Temerinu 2:1, a u Rumi 1:0. Finalne utakmice baraža Prvi maj – Sloboda, igraju se 20. juna u Rumi, a 24. u Donjem Tovarniku.

Na žalost, utakmica u Donjem Tovarniku obilovala je svim i svačim, same ne onim što najviše krasi fudbal – golovima. Gosti iz Rumenke su ozbiljno pripretili u 9. minutu, kada je na odbijenu loptu, pred golom Slobode, natrčao Novičević. Srećom po domaćina, lopšta nije završila u mreži. Prva ozbiljnija prilika domaćina viđena je u 15 minutu: Kordolup je lepo proigrao Kneževića, koji šutira sa oko 20 metara: sve se završilo bez promene rezultata. S druge strane, i Trivunović je imao priliku za nešto više u 25 min utu: njegov šut ukrotio je Radosavljević. Do kraja poluvremena, viđeno je više (poluprilika) na obe strane.

I u nastavku utakmice, gosti nisu smanjivali ritam. Trivunović, „udarna poluga“ Jedinstva, u 48. minutu šalje vrlo nezgodnu loptu ka golu Radosavljevića. Najzanimljivi detalj na utakmici viđen je u 65. minutu: Marković sa desne strane ulazi u kazneni prostor Jedinstva, gde ga na nedozvoljeni način zaustavlja Stanar, te sudija Janjuš pokazuje na „belu tačku“. Na žalost po domaćina, Marković ne uspeva da realizuje penal; tačnije, Brojčin je bio na visini zadatka. Do kraja utakmice, više je bio „u centru pažnje“ sudija , koji je prenervozne igrače smirovao kartonima.

U redovima domaćina, posebno raspoloženi za igru bili su golman Radosavljević i „centralni stub odbrane“ Vladan Ninić, a kod gostiju Trivunović i Đanković.

Utakmica je bila vrlo tvrda, sa mnogo prilika na obe strane – kaže Radosavljević – Jedinstvo je ponovo potvrdilo da je vrlo kvalitetna i nezgodna ekipa. Mislim da smo zasluženo u finalu: igrali smo hrabro i složno. Naravno, uz dosta sreće: sreća prati hrabre. Utakmice protiv Prvog maja uvek su mi bile omiljene i s velikim nestrpljenjem ih očekujem. Na nama je da se spremimo taktički i ubeđen sam da u Rumi možemo doći do dobrog rezultata, koji bi trebalo da na našem terenu potvrdimo i tako se plasiramo u viši rang.

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode. GLEDALACA: 600. SUDIJA: Predrag Janjoš. POMOĆNICI: Petar Milanović i Bojan Tomović. DODATNI SUDIJA: Neđo Mrđa (svi iz Pančeva). ŽUTI KARTONI: Ragastovac, Ašćerić, Mitrović, Trbović i Knežević (Sloboda), Stanar, Vidosavljević, Zeljković, Stevanović, Trivunović, Novičević, Đanković i Bakić (Jedinstvo). CRVENI KARTON: Dragan Pekez (JEDINSTVO).