Sloboda je ostvarila je još jednu pobedu: u premijernoj utakmici 4. kola, kao gost, pobedila je rumski Sloven 2:1 i trenutno na tabeli zauzima čelnu poziciju, sa maksimalnih 12 bodova! Međutim, ljubitelji fudbala koji redovnije prate sremskoligaša iz Donjeg Tovarnika su nepodeljenog mišljenja: igra nije baš nije za pamćenje i još uvek ima dosta toga u njoj za popraviti!

Gosti iz Donjeg Tovarnika su prvi put, protiv vrlo mlade ekipe Slovena, ozbiljnije pripretili u 9. minutu, kada je Knežević ubacio loptu u kazneni prostor Slobode: međutim, Jež je za deliuć sekunde zakasnio. Pet-šest minuta kasnije još jedna (polu)prilika za goste: Trbović je sam sebi stvorio priliku za šut, ali, lopta prolazi pored gola. I kako to obično biva u fudbalu, kazna za neiskorišćene prilike brzo je stigla: gol u 20. minutu, Adamović beži Niniću i izbija sam ispred golmana Radosavljevića i šalje loptu u mrežu. Idealnu šansu za poravnanje rezultata nije iskoristio Jež u 37. minutu: našao se u idealnoj poziciji, na nekoliko metara od gola Slovena. Stekao se utisak da je bio dezorjentisan, te je domaćin lako otklonio opasnost. Minut – dva i Trbović je pokupšao nešto više, ali njegov šut nije doneo promenu rezultata. U 42. minutu, videla se jedna od najjačih strana Slobode: igra posle prekida. Na centaršut Kresojevića, pred golom Slovena najviši u skoku je bio, a ko drugi – Ninić, koji dobro odmerenim udarcem glave šalje loptu u gol.

Više od igre imali su gosti i u nastavku utakmice. Kordolup u 55 minutu nije iskoristio priliku da Slobodu dovede u vođstvo, kao i Ninić desetak minuta kasnije. Inicijativa gostiju materijaliziovana je u 75 minuta: lepu akciju, koja je išla preko Kneževića i Radoševića, golom je završio Ragastovac.

RUMA: Igralište u „Borkovačkoj dolini“. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Selaković (Laćarak). Pomoćnici: Stefan Vučić i Rastko Petrović (oba iz Sremske Mitrovice). Strelci: Adamović u 20. minutu (Sloven), Ninić u 42. i Ragastovac u 75. minutu (Sloboda).