Odigrane su prve utakmice drugog kola Košarkaške lige Srbije u Valjevu i Beogradu. U Valjevu pred oko 500 gledalaca su igrali Metalac i povratnik na ovu scenu Sloboda iz Užica. Gosti su bili mnogo efikasniji tim za ubedljiv trijumf, 80: 100. Po četvrtinama je bilo: 15: 24, 30: 24, 14: 26 i 21: 26. Đukan Đukanović je odigrao svaki minut ovge utakmice i sa 21.poenom je bio najefikasniji u timu Metalca. Kod “Era” je to bio Nikola Hristov koji je kraj svog imena ubeležio 20 poena za nepunih 27.minuta igre.

Sudije: Milija Vojinović, Uroš Obrknežević, Vojkan Živković. Delegat: Branko Markoski.

Druga utakmica večeri se igra u Hali sportova “Ranko Žeravica” na Novom beogradu. Tamo igraju Dynamic i Dunav iz Starih banovaca. Meč je u toku, a prve tri etvrtine su završene sa rezultatima, 25: 7, 22: 21 i 16: 17. Poslednja četvrtina je samo potvrdila dominaciji Beograđana. Taj deo igre Dynamic dobija sa 32: 17, za katastrofalan poraz “Alasa”, 95: 62.  Dušan Kutlešić sa 20 postignutih poena je bio najefikasniji igrač u domaćem timu za samo 23,46 minuta igre. U poraženom timu najprecizniji je bio Milan Nikolić sa 15 poena. On je u igri proveo 29,30 minuta.

Sudije su bili: Saša Maričić, Dragan Matić i Stevan Krstić. Delegat: Zoran Dimitrijević.