U trećem kolu prve srpske lige na premijeri pred domaćom publikom, ekipa Železničara iz Inđije savladala je goste iz Futoga rezultatom 64: 59, po četvrtinama je bilo 24: 17, 21: 14, 9: 10, 10: 18.

Prvo poluvreme utakmice bilo je u znaku domaćih igrača koji su na terenu prikazali lepršavu igru u napadu i čvrstinu u odbrani. Već u drugom poluvremenu druga slika domaće ekipe, sa dosta muke utakmica je privedena kraju, a domaći košarkaši su umalo od gotovog napravili veresiju. Ovo je jedan signal za igrače železničara da moraju iskusnije da postupe u tim situacijama. I u ovoj utakmici ekipa iz Inđije je bila oslabljena neigranjem Mihajla Milivojevića koji je povređen, a nije bilo ni Svete Ilića koji je pronašao novi angažman u Nemačkoj.

Na ovoj utakmici Železničar je predvodio kapiten Markovic sa 20 postignutih poena (1 trojka), Petrović Dragutin 19 (2 trojke), Ivaniš 12 (2 trojke), Drljača 6, Rović Strahinja 3 (1 trojka), Šojić 3 (1 trojka), Petrović Nikola 2, Ilić 2, Rović Miloš 15 skokova, Todorović, Vujasin.