Subotička hala sportova “Dudova šuma” je bila poprište derbija 19.kola Super lige Srbije.

Rukometaši Spartak Vojputa su ugostili ekipu šabačke Metaloplastike. Pred 600 gledalaca domaći sastav je ubedljivo dobio drugoplasirani tim lige sa 30: 24 (15: 10). Gosti su se relativno dobro držali u utakmici samo do 21′. Tada je na semaforu bilo, 9: 9. Potom strahovitih 9′ igre domaćeg tima za 6: 1, odnosno za 15: 10 na poluvremenu duela. Gosti se od ovoga nisu do kraja meča oporavili i Subotičani su ubedljivo dobili derbi meč. Dejan Karan sa 7 golova je bio najefiksniji igrač putara. Kod plastičara se niko nije posebno istakao pa je tako sa skromna 4 gola najefikasniji igrač bio Aleksandar Babić.

Sudijski par su činili Milenko Alimpić i Zdravko Crnjanski iz Bačke palanke.

Hala Jezero Kikinda

Da Kikinđani vole rukomet pokazao je i duel Kikinde i Mokre gore iz Zubinog potoka. Duel bivših “B” ligaša je dobio domaćin pred 750 gledalaca u hali “Jezero”. Bilo je to ubedljivih, 29: 20 (14: 8). Nenad Delibašić sa 7 golova je bio najefikasniji igrač domaćina. Kod gosta je to bio Bogdan Utvić sa 6 golova.

Pravdu su delile Vanja Antić i Jelena Jakovljević iz Beograda.

Hala Šumadija Aranđelovac

Aranđelovačka hala “Šumadija” je primila 1.000 gledalaca koji su ispratili meč Šamota 65 i beogradskog Partizana. Ova utakmica na kraju nije iznedrila pobednika, 25: 25 (11: 13). Beograđani su silovito startovali i u 10′ su imali pristojnih 1: 5. Do kraja poluvremena Partizan je zadržao prednost i na odmor su gosti otišli sa dva gola prednosti. Domaćin do poravnanja rezultata stiže u 46′ (19: 19). U nastavku crno beli su i dalje imali po gol do dva razlike, da bi u poslednji minut Šamot ušao sa prvim i jedinim vođstvom, 25: 24. Ipak gol Darka Stevanovića je sačuvao bod gostima. Upravo je ovaj igrač bio i najefikasniji gostujući sa 10 golova. Kod domaćina je to bio dvojac Nikola Ilić i Miloš Milinić sa po 6 postignutih golova.

Sudije na ovom meču su bili Dušan Stojković iz Niša i Nenad Nikolić iz Leskovca.

Derbi začelja je odigran u Požegi. Hala sportova je primila 150 gledalaca koji su ispratili duel dve najslabije ekipe lige. Sloga tim bez osvojenog boda je i nastavila u tom ritmu. Rudar je ostvario vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak, 20: 30 (14. 19). Nikola Pavlović sa 5 golova je bio najefikasniji igrač Sloge. Kod Kostolčana je to bio Aleksandar Dragutinović sa 9 golova.

Nikola Bakmaz i Branko Radaković iz Novog sada su bili arbitri derbija začelja.