Popinci: Igralište Napretka. Gledalaca: 450. Sudija: Vladimir Blažon (Ruma). Pomoćnici: Branislav Ljubinković (Ruma) i Marko Šljepica (Novi Banovci). Delegat: Sava Oparušić (Ruma). Strelci: Pazarski u 21, Ivković u 28. i Janković u 73. minutu. Žuti kartoni: Milos. S. Jovanović i Janković (Napredak), Kekić, Draganić i Marjanović (Železničar).

NAPREDAK: Nikolić, M.S, Jovanović (Skopljak 68′), Đilas, Kljajić, Sremac (od 79. Dimitrijević), Savić (od 20. Ivković), Janković, Vasilić, Vračev, Pazarski i B.M. Jovanović.

ŽELEZNIČAR: Milinovič, Kekić, Rakar (od 36. Marjanović), Katarić, Kostić, Krivokuća, Jakšić, Jurišić, Lukič, Pavlović, Mrđa (od 46. Draganić).
Igrač utakmice: Miodrag Sremac.

S velikim nestrpljenjem ljubitelji fudbala u „donjem delu Srema“ očekivali su utakmicu uzmeđu Napretka (koji je umnogome pojačao sastav u odnosu na prvi deo sezone) i Železničara ( dosadašnjeg lidera na tabeli). Po mnogima, ovaj susret je trebalo da obeleži 22. sremskoligaško kolo.

Napredak – Železničar, detalj, foto: Živko Radivojević

Komentar prvog poluvremena u jednoj rečenici: Železničar je stvarao šanse, a Napredak je dao dva gola. U 14. minutu kolosalna prilika za goste: loše postavljena odbrana Napretka i Pavlović utrčava u prazan prostor, ali u odsudnom trenutku ne reaguje najbolje i od „hladnog tuširanja“ domaćina ništa. Sedam minuta kasnije potvrdilo se „staro fudbalsko pravilo“: kazna za neiskorišćenu priliku je stigla. Šut Pazarskog u donji desni ugao Milinovića bio je precizam i neodbranjiv. Vođstvo Napretka nije demoralisalo ekipu iz Inđije i par minuta kasnije, u istom napadu, Kostić u dva navrata propušta priliku da poravna rezultat. S druge strane, Ivković u 28. minutu na najbolji način način okončava lepu akciju Napretka i to je bilo prilično iznenađujučih 2:0. I Jakšić je imao priliku u 35. minutu za „neštio više“. Međutim, rezultat 2:0 bio je konačan za prvo poluvreme.

I u nastavku utakmice fudbaleri Železničara su bili u vrlo izglednim prilikama, posebno Jakšić, ali gol ih nije hteo. Jureći gol, stvarali su mnogo „praznog prostora“ za napadače Napretka. Ivković je mogao da se proslavi. U 73. minutu, Janković, izuzetno raspoložen za igru (posebno za proigravanje saigrača) „stavlja tačku“, odn. povećava prednost Napretka. Desetak minuta pre kraja utakmice, kiks Vasilića, fudbaleri Železničara ne koriste.