Pravi rukometni sportski spektakl je odigran večeras u šabačkoj hali “Zorka”.

Pred 1.400 gledalaca su igrale ekipe Metaloplastike i niškog Železničara 1949. Posle velike borbe domaći tim je pobedio, 24: 22 (11: 11). Prvi deo utakmice gosti su bili ti koji su diktirali rezultat na semaforu. Ipak ta prednost nije bila veća od dva gola razlike u par navrata (5: 7, 7: 9). Do kraja Šapčani u poslednjem minutu stižu i do poravnanja rezultata.

U drugom delu Metaloplastika kreće silovito. Stiže i do plus tri gola prednosti, 15: 12. U nastavku to se ponavlja u 51′ (20: 17). Do kraja domaćin održava tu pristojnu prednost, a Nišlije samo u 56′ i 58′ stižu do minus jedan gol zaostatka (21: 20 i 22: 22). Tačku na ovu utakmicu u predposlednjem minutu stavlja svojim golom Dejan Babić.

Najefikasniji igrač domaćina je bio Milan Milić sa 6 golova. Kod Železničara 1949 sa istim učinkom je bio Nemanja Milovanović.

Derbi su sudili Goran Kovač iz Kosovske mitrovice i Srđan Milosavljević iz Zvečana.