Sloboda - Partizan Vitojevci, foto: Živko Radivojević

Obistinilo se ono što su ljubitelji fudbala i očekivali: vrlo čvrsta i borbena utakmica.
Međutim, mora se priznati, ne i preterano kvalitetna. Navijači se nisu praktično ni smestili na svoja mesta, a gosti u kolosalnoj prilici: težak kiks odbrane Slobode, iskusni Petrović ne kažnjava golom. Kada nije pošlo „za nogom“ gostima da postignu gol, to je učinio Jerković u 4. minutu. Rano primljeni gol nije demoralisao igrače Partizana. U 9. minutu, dug napad ekipe uz Vitojevaca i sve se završilo šutem Radovića: lopta je prošla pored gola Radosavljevića. Par minuta kasnije domaćin je, konačno, „malo konkretniji“: Jerković se izborio za loptu, šutira u gol. Međutom, Stajčić je bio na svom mestu.

Priliku za dupliranje prednosti Sloboda je imala u 59. minutu: Jež stvara Mrkajiću šansu, ali rezultat ostaje nepromenjen. Dva minuta ksnije viđen je dobar šut Jovanovića , ali bez posledica po gol Slobode. Do drugog gola Sloboda je došla u 65. minutu: Jerković odlično proigrava Mrkajića, kojem nije bilo teško da „matira“ Stajčića. To je bilo, ujedno, i konačnih 2:0.

Donji Tovarnik. Igralište Slobode. Gledalaca: 200. Sudija.Saša Dujić (Sremska Mitrovica). Pomoćnici: Nenad Popović (Laćarak) i Zoran Rapoti (Sremska Mitrovica). Strelci: 1:0 Jerković u 4 minuti, 2:0 Mrkajić u 65. minutu. Žuti kartoni: Đuričić (Sloboda), Petković, Tripić, D. Petrović i Pajić (Partizan).