Prvenstvo Srbije, Valjevo, Gaćeša, Mihajlović, Bojić, foto: Dragan Alimpijević

Na prvenstvu Srbije serijskom vazdušnom puškom koje je održano u Valjevu 11. i 12. maja 2019. godine, nastupilo je ukupno 409 takmičara u kategorijama pionira, juniora i seniora u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Nastupilo je i 13 takmičara Mladosti iz Inđije u kategorijama pionira, pionirki, juniora i seniora. Ekipa pionira Mladosti osvojila je 6. mesto od ukupno 25 ekipa ali se stiče utisak da je plasman mogao biti i bolji tim pre što je ekipa u skoro istom sastavu, na školskom prvenstvu Srbije u Smederevu, samo nekoliko dana ranije, osvojila ubedljivo prvo mesto sa znatno boljim rezultatom. Tom prilikom su čak dva člana ekipe – Brdar Nikola i Кošnjak Aleksandar, osvojili i pojedinačno zlatnu odnosno srebrnu medalju. Ekipa je znatno podmlađena jer su Bojić Strahinja i Mihajlović Veljko, prešli u stariju – kadetsku kategoriju. Podsećanja radi Bojić je najbolji pionir Srbije za 2018. godinu a Mihajlović je to priznanje osvojio 2015. godine. U konkurenciji pionirki nastupile su dve takmičarke Mladosti u pojedinačnoj konkurenciji, pucale su veoma dobro pa je Bošnjaković Tijana svojim najboljim rezultatom od 183 kruga osvojila 6. a Džonić Lana sa krugom manje 9. mesto od ukupno 100 takmičarki koje su nastupile.

U konkurenciji juniora apsolutna nadmoćnost ekipe iz Inđije. Gaćeša Dimitrije, Mihajlović Veljko i Bojić Strahinja, osvojili su ubedljivo 1. mesto a tim redosledom su osvojili i sve tri medalje namenjene pojedinačnim pobednicima. Time su potvrdili prošlogodišnji plasman a nije im puno nedostajalo ni do državnog rekorda. Ekipa u istom sastavu je nedavno na školskom prvenstvu Srbije, nastupajući za tehničku školu iz Inđije, takođe osvojila zlato a do pojedinačnih medalja su došli Gaćeša – zlato i Mihajlović srebro. Seniori Mladosti osvojili su 3. mesto sa krugom zaostatka iza drugoplasirane a 8 krugova iza prvoplasirane ekipe Stražilova iz Sremskih Кarlovaca. Najbolje plasirani pojedinac Mladosti bio je Bojić Vukašin na 5. mestu od ukupno 75 seniora.

Sezona se nastavlja 2. kolom kupa Srbije u trostavu vazdušnom i MК puškom za kadete juniore i seniore koje se održava u Novom Sadu 08. i 09. juna.