Obrojavanje u Rumi je počelo! Šest bodova do titule i plasmana u viši rang. Prva tri boda su osvojena, a u preostale tri utakmice potrebna su mu još tri boda. Prva prilika je već u sledećem kolu, kada gostuje „neubedljivom“ LSK-u iz Laćarka.

Čudan tok je imala utakmica između Prvog maja i Podunavca. Domaćin je poveo golom Ristića iz slobodnog udarca u 6. minutu, da bi desetak minuta kasnije Đokić povisio na 2:0 i činilo se u tom trenutku da pobeda rumskog zonaša ne dolazi u pitanje. Pri kraju poluvremena šutem sa oko 30. metara Balešević smanjuje prednost lidera.

U nastavku utakmice gosti su više nego ravnopravam rival. U 54. minutu nespretka reakcija Stojisavljevića, koji u svom kaznenom prostoru sam sebe napucava u ruku, te sudija Repček dosuđuje penal za Podunavac, koji Čelar pretvara u gol. Da je Đokić „majstor fudbala“ dokazao je u 60. minutu, kada je dobro odmerenim udarcem lobovao mladog Krompića. U 70. minutu sjajna prilika za goste: Đurić šutira pod samu prečku, a Šegavac nekako uspeva da loptu odbije u korner.

Prvi Maj – Podunavac, detalj, foto: Živko Radivojević

RUMA: Igralište Prvog maja. Gledalaca:400. Sudija: Ivan Repček (Vrbas).Strelci: 1:0 Ristić u 6, 2:0 Đokić u 15, 2:1 Balešević u 44, 2:2 Čelar u 54. iz pebnala, 3:2 Đokić u 60. minutu. Žuti kartoni:Bajić (Prvi maj), Balešević (Podunavac)

PRVI MAJ: Šegavac, Stojisavljević (od 61. Dobić), Bajić, Stanivuković, Ristić, Mačvanski (od 70. Ostojić), Đokić, Tepić, Radišić, Čupeljić, Stojčić.

PODUNAVAC: Krompić, Čelar, Paunović, Zogović, Balešević, M.A. Živković, (od 53. Đurić), Kačarević, Anđeljković, Ivanović (od 53. Petronijević), M.S. Živković, Gavrilović.
Igrač utakmice:Slavoljub Đokić.