Od 11. do 13.oktobra održano je 27.SKDUN Svetsko Šotokan Karate Prvenstvo u Karlovim Varima – Češka Republika.

Na Svetskom prvenstvu je učestvovalo 1480 takmičara iz 36 zemalja. U ova tri dana na 10 borilišta u KV Areni odigralo se 2500 nastupa. Na ovom Svetskom Prvenstvu reprezentaciju Srbije činila su i 4 takmičara karate kluba “Sensei” iz Inđije od kojih je Jakovljević Marija zauzela treću poziciju i u naš grad donela bronzanu medalju, u svojoj kategoriji i to u katama pojedinačno.

Naš mix kata tim u sastavu: Korać Nikola, Jakovljević Marija i Bojić Vladislav zauzeo je 8.poziciju a u pojedinačnim nastupima Korać Nikola, Bojić Vladislav i Žigić Saša nisu uspeli da dođu do finala i izbore medalju. Veliko iskustvo za ove mlade ljude i svakako veoma uspešne sportiste koje naš grad ima a stvara Sensei.

Foto i piše: Miloje Marković

Ostavite odgovor