Vojvođanski derbi u Linglong Super ligi Srbije je odigran na Gradskom stadionu u Subotici.

Akteri su bili domaćin Spartak i Inđija. Utakmica je počela vrlo dobro po domaćina, a loše po gosta. Već u drugom minutu je kažnjena “igra na golmana” gostujućeg tima. Golman Preković koji ima “jaku nogu” u razigravanju svojih saigrača je imao muke u tom minutu da reši situaciju u kojoj se našao i domaćin je to znao da kazni. Strelac je bio Nikola Srećković, posle šuta Denkovića i odbitka lopte od strane golmana Inđije. 1: 0.

Inđija je tako po ko zna koji put počela u poslednjih sedam utakmica sa praktičnog početka u minusu posle primljenog gola.

Praktično iz drugog šuta u okvir gola gosta je bilo 2: 0. Tada se igrao 36.minut, a opet je bio strelac Srećković. Ovaj igrač je primio loptu na desnoj strani napada, lako je izbacio iz igre svog čuvara, a potom šutem u suprotan ugao trese mrežu Prekovića, 2: 0.

Do kraja prvog dela utakmice je viđena jedna dobra akcija gosta, bez prave završnice i sjajna odbrana gostujućeg golmana posle šuta igrača Spartaka sa oko 20 metara, u sam gornji levi ugao gola Inđije.

Drugi deo igre Spartak bolje otvara. Stvorio je domaćin dve izgledne prilike za gol, ali je do njega došao tek posle prekida. Bio je to slobodan udarac sa desne strane napada za Denkovića. Ovaj igrač gađa u glavu Tekijaškog kojeg praktično niko nije čuvao na oko sedam metara od gola Prekovića. Igraču domaćina nije bilo teško da loptu samo skrene u mrežu za ispostavilo se kasnije visoku pobedu od 3: 0.

Gost u nastavku meč ima i prečku koju je zatresao Banjac, ali je to bila slaba uteha za igrače gosta koji su igrali u potpuno crvenoj opremi. U skladu sa sedmim uzastopnim porazom.

Subotica. Gradski stadion. Sudija: Jovan Šegrt, pomoćnici: Bojan Banović i Aleksandar Stanojković. Četvrti sudija: Nebojša Zeljković. Delegat: Vuk Blečić. Strelci: Srećković 2′ i 36′, Tekijaški 74′ – Spartak. Žuti kartoni: Dokić 11′, Srećković 59′, Marčić 67′ – Spartak, Dimitrov 16′, Rogač 37′, Bosančić 40′, Čermelj 73′ – Inđija.

Spartak: Dokić, Tekijaški, Srećković, Milošević, Vidaković, Denković (Gojković 75′), Dunđerski (Cucin 26′), Obradović, Tufegdžić (Carneiro 80′), Marčić, Otašević.
Trener: Vladimir Gaćinović

Inđija: Preković, Dimitrijević, Bosančić (Banjac 75′), Dimitrov, Milijan Ilić, Rogač, Tomić (Bastajić 63′), Brana Ilić (Janjić 78′), Čermelj, Milosavljev, Vidić.
Trener: Srđan Blagojević