Vojvođanski derbi u Arkus Super ligi Srbije je odigran u Subotici.

Rukometaši Spartaka su u hali “Dudova šuma” za protivnika imali ekipu pančevačkog Dinama. Utakmica je odigrana pred 250 gledalaca koji su videli pobedu gostujuće ekipe, 22: 24 (12: 14). Subotičani bolje otvaraju utakmicu i sve do 18.minuta imaju rezultatsku prednost. Tada je na semaforu bilo 8: 7. U nastavku gosti preuzimaju inicitijativu i na poluvreme odlaze sa dva gola prednosti, 12: 14. U nastavku velika borba iako su Pančevci otišli u 36.minutu na tri gola razlike 14: 17. Spartak ipak stiže do poravnanja i vođstva deset minuta kasnije, 20: 19. Minut kasnije je bilo i plus dva na kontu domaćina. Potom čak deset minuta bez gola Spartaka i tu se utakmica lomi za pobedu Dinama. Aleksandar Kurteš je sa 5 golova bio najefikasniji igrač Spartak Vojputa. Kod Dinama su sa po četiri gola to bili Miloš Kostadinović, Nenad Vučković i Uroš Mitorović. Utakmicu su sudili Đorđe i Miloš Jevtić iz Lazarevca.

RK Rudar, detalj, foto: Fejzbuk

U SC Kostolac su igrali pred 200 gledalaca Rudar i zrenjaninski Proleter. Kostolčani su na kraju bili bolji rival, 29: 28 (15: 13). Rezultatski tesna utakmica u kojoj je domaćin bio u konstantnom vođstvu, da bi meč rešio tek u poslednjem minutu golom Petra Panića. Bio je to njegov šesti gol za Rudar, a gol više su postigli Nenad Nedeljković i Miloš Tica. Kod Zrenjaninaca Momir Rnić je sa 7 golova bio najefikasniji igrač. Sudijski par su činili Milenko Alimpić i Zrdavko Crnjanski iz Bačke palanke.

USC Voždovac

Beogradska hala “Voždovac” je bila domaćin duela rukometaša Partizana i Novog pazara. Meč je ispratilo oko 150 gledalaca koji su videli pobedu domaćina, 32: 28 (15: 16). Gost je bio bolji rival u prvom delu meča, a ozbiljniju prednost je ispustio u poslednja tri minuta meča kada su imali tri gola prednosti, 13: 16. U nastavku Partizan od rezultata 21: 20 u 39.minutu preuzima rezultat u svoju korist.  Ona je u 49.minutu otišla i na plus sedam golova razlike 30: 23. U nastavku Partizan je rutinski sačuvao pobedu. Nemanja Živković je sa 13 golova bio nerešiva enigma za gosta. Kod gosta najbolji strelci su bili Pavle Banduka i Aleksa Milošević sa po 7 golova. Utakmicu su sudili Marko Boričić i Dejan Marković iz Beograda.

Po završetku utakmice Partizan – Novi Pazar na isti teren su istrčali rukometaši Obilića i Kikinde Grindex. Obilić je u tom meču izborio vrlo bitnu pobedu u borbi za opstanak, 35: 30 (13: 12). Pred samo 50 gledalaca je najefikasniji igrač domaćina bio Nenad Mandić sa 10 golova. Kod Kikinđana je to bio Milan Pavlov sa 9 golova. Utakmicu je vodio sudijski par koji su činili Ivan Mošorinski iz Novog sada i Aleksandar Pandžić iz Zrenjanina.

Sutra su na programu poslednje dve utakmice iz ovog kola.