Derbi 15.kola Super lige Srbije je opravdao sva očekivanja pred njegov start.

Igrale su ga dve najboljeplasirane ekipe u ovom trenutku. Odbojkašice Crvene zvezde su ugostile liderke na tabeli obrenovački TENT. Gošće su u meč sjajno ušle. Dobile su prvi set na razliku, 24: 26, da bi drugi bio potpuna dominacija gošći, 12: 25. I kada se očekivala glatka pobeda TENT-a usledio je silan nalet Crvene zvezde. Prvo su se potpuno revanširale gošćama za predhodni set. Sada je Zvezda dobila ubedljivo treći set sa 25: 13. U četvrtom velika borba za svaki poen. TENT pri kraju seta ima rezultat, 20: 22, ali tu praktično staje. Do kraja tog seta serija od 5: 0 i stiže poravnanje u setovima 2: 2. U petom, ali i odlučujućem setu opet velika borba za svaki poen. Kod rezultata 4: 4 je usledila velika serija gošći koje stiži na četiri poena prednosti, 4: 8. Posle tajm-auta Zvezda se vraća na minus jedan, 7: 8. U nastavku, sada posle pauze koju je zatražio trener gosta, TENT ima prvu set i meč loptu kod rezultata 12: 14. Tu loptu i koristi uspešnim blokom Ane Jakšić za 12: 15 i 2: 3 u setovima.

Božica Marković je sa 16 poena bila najbolja u timu Crvene zvezde. Kod TENT-a je to bila Jelena Lazić sa 28 poena.

Utakmicu su sudili Zoran Radovanović i Đorđe Stevanović.